Založ si blog

Biblia svedkov Jehovových extrémistická!

Tom Durbridge, člen aktivistov v avoidjw.org kontaktoval SOVA (nezisková organizácia, ktorá sa venuje informačnej a výskumnej práci na témy ako nacionalizmus a xenofóbia, vzťahy medzi cirkvami a sekulárnou spoločnosťou a politický radikalizmus. Zaujíma ich aj problém ľudských práv vo všeobecnosti a ochrana liberálnej demokracie v Ruskej federácii) e-mailom, aby uviedol biblické dôvody, ako na jednej úrovni biblický preklad PNSSP svedkov Jehovových (Preklad Nového Sveta Svätých Písiem) možno považovať za extrémistickúKu dňu tohto príspevku (27.12.2016) SOVA zatiaľ nereagovala. Toto je obsah jeho emailu:

Vážená pani/pán,

Dnes som čítal spravodajský článok na webovej stránke jw org Svedkov Jehovových. V tomto článku, ktorý nájdete tu – https://www.jw.org/…/r…/threat-to-ban-new-world-translation/ – citujú vašu organizáciu, ktorá hovorí: „Nenašli sme žiadne známky extrémizmus v Preklade Nového Sveta Svätých Písiem“. Predpokladám, že pre každú organizáciu, ktorá si nie je plne vedomá toho, ako Jehovovi svedkovia fungujú, by sa zdalo, že ich literatúra nie je extrémistická. Ak však môžem, dovoľte mi poukázať len na niektoré texty v ich biblii, ktoré sa pri prvom čítaní nemusia zdať „extrémistické“:

Jób 8:13 ; 13:16 ; 15:34 ; 17:8 ; 20:5 ; 27:8 ; 34:30 ; 36:13 ; Žalm 35:16 ; Pr 11:9 ; Izaiáš 9:17 ; 10:6 ; 33:14 ; Jer 23:15 a Dan 11:32. Vo všetkých týchto veršoch je použité slovo, ktoré nenájdete v žiadnom inom preklade Biblie. Použité slovo je „odpadlík“. Možno si teraz nemyslíte, že ide o extrémizmus. Spýtajte sa však ktoréhokoľvek Svedka Jehovovho v Rusku, koho považujú za odpadlíkov a ako sa na nich pozerajú. Uvidíte, že väčšina Jehovových svedkov v Rusku pri zmienke o takýchto osobách prejaví určitý strach. Mal by som zdôrazniť, že slovo „odpadlík“ je grécke slovo. Všetky vyššie uvedené texty sa nachádzajú v Starom zákone (alebo Hebrejských písmach) PNSSP. 

Dať slovo „odpadlík“ do Starého zákona je rovnako smiešne ako dať slovo „Kristus“ do Starého zákona. Slovo „Kristus“ v SZ zo zrejmých dôvodov nenájdete. Prečo teda Jehovovi svedkovia vkladajú slovo „odpadlík“ do SZ? Toto slovo je zámerne vložené do Hebrejských písiem NWT z extrémistických dôvodov. Je to vzbudiť strach do sŕdc ich prívržencov voči osobám, ktoré úmyselne opustia toto náboženstvo. Zabezpečuje, aby sa členovia s takýmito ľuďmi absolútne nerozprávali. Horšie je, že s takými sa má zaobchádzať s opovrhnutím. Svedkovia Jehovovi by takéto osoby ani nepozdravili. Ide o udržanie a kontrolu členstva! Ide o extrémistický čin!

Ste na omyle, ak si myslíte, že v PNSSP nie sú žiadne známky extrémizmu. Myslím, že by ste mali prehodnotiť svoj postoj.

S priateľským pozdravom,

Tom Durbridge. Čakáme na odpoveď. Ak nejaký dostaneme, tento článok aktualizujeme.

Zneužívanie všetkých detí vo veľkom v SV!

01.10.2023

Čo sa týka pravého uctievania Stvoriteľa celého vesmíru, a jeho Zvrchovaného Vládcu, Boha Jehovu, Sväté Písmo alebo Biblia má dostatočnej informácie, aby si jeho uctievateľ nemýlil, či to robí správne alebo nesprávne! Učeník Ježiša Krista, jeho polobrat Jakub pod inšpiráciou to vyjadril takto: “Ak si niekto myslí, že uctieva Boha, ale nedrží svoj jazyk na uzde, [...]

Ježiš Kristus predpovedal Veľké Súženie

30.09.2023

Ohľadne jeho druhého príchodu v budúcnosti, Ježiš Kristus spomenul mnoho detailov, ktoré spoločne vysvetľujú nielen čas, ale aj mnohé situácie celosvetovo, dokazujúc, že splnil svoj sľub, keď svojim apoštolom a učeníkom povedal: “Keď odídem a pripravím vám miesto, prídem opäť a prijmem vás k sebe, aby ste boli aj vy tam, kde som ja. A cestu, kam [...]

Kto bude hovoriť mier a bezpečie!

26.09.2023

Apoštol Pavol napísal pod inšpiráciou (absolútna pravda) kresťanskému zboru v gréckom mestečku Tesaloniky z mesta Korint v prvom storočí, okolo roku 50 n.l., následujúce veľmi významné slová, ktoré majú zvlášť dnes veľký význam pre pravých pomazaných kresťanov, bratov Ježiša Krista a adoptovaných synov Jehovu Boha, ktorí podľa starovekých izraelských, ale aj [...]

lietadlo

Pád malého lietadla v Senici si vyžiadal dve obete

01.10.2023 19:58

V senickej mestskej časti Čáčov spadlo v nedeľu podvečer malé lietadlo.

Eduard Heger

Štát vyplatí stranám takmer 100 miliónov eur. Demokratom na štátny príspevok chýbalo len 2-tisíc hlasov

01.10.2023 17:00

Milióny, ktoré politické strany vynaložili na kampaň, dostanú viaceré už čoskoro späť, a to aj s percentami navyše.

voľby 2023 centrála Smer Róbert Kaliňák

Prieskum obľúbenosti alebo poradie najkrúžkovanejších poslancov: Fico a za ním? V rebríčku aj traja Kaliňákovia

01.10.2023 16:53

Viac ako pol milióna krúžkov dostal v predčasných voľbách suverénny víťaz rebríčka najpreferovanejších poslancov, líder Smeru Robert Fico. Pozrite si poradie za ním.

parlamentné voľby 2023, voliči, Žilina, volebná miestnosť, urna

Výsledky volieb sú definitívne: Pozrite si, ako hlasovala vaša obec či mesto

01.10.2023 15:35

Pozrite si, ktorá strana vyhrala parlamentné voľby vo vašej obci či meste a ako sa darilo strane, ktorej ste dali hlas vy.

strazca

Strážca odpovedá: “Prichádza ráno, ale aj noc.” - Izaiáš 21:12.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 25
Celková čítanosť: 30537x
Priemerná čítanosť článkov: 1221x

Autor blogu

Kategórie