Založ si blog

Biblia svedkov Jehovových extrémistická!

Tom Durbridge, člen aktivistov v avoidjw.org kontaktoval SOVA (nezisková organizácia, ktorá sa venuje informačnej a výskumnej práci na témy ako nacionalizmus a xenofóbia, vzťahy medzi cirkvami a sekulárnou spoločnosťou a politický radikalizmus. Zaujíma ich aj problém ľudských práv vo všeobecnosti a ochrana liberálnej demokracie v Ruskej federácii) e-mailom, aby uviedol biblické dôvody, ako na jednej úrovni biblický preklad PNSSP svedkov Jehovových (Preklad Nového Sveta Svätých Písiem) možno považovať za extrémistickúKu dňu tohto príspevku (27.12.2016) SOVA zatiaľ nereagovala. Toto je obsah jeho emailu:

Vážená pani/pán,

Dnes som čítal spravodajský článok na webovej stránke jw org Svedkov Jehovových. V tomto článku, ktorý nájdete tu – https://www.jw.org/…/r…/threat-to-ban-new-world-translation/ – citujú vašu organizáciu, ktorá hovorí: „Nenašli sme žiadne známky extrémizmus v Preklade Nového Sveta Svätých Písiem“. Predpokladám, že pre každú organizáciu, ktorá si nie je plne vedomá toho, ako Jehovovi svedkovia fungujú, by sa zdalo, že ich literatúra nie je extrémistická. Ak však môžem, dovoľte mi poukázať len na niektoré texty v ich biblii, ktoré sa pri prvom čítaní nemusia zdať „extrémistické“:

Jób 8:13 ; 13:16 ; 15:34 ; 17:8 ; 20:5 ; 27:8 ; 34:30 ; 36:13 ; Žalm 35:16 ; Pr 11:9 ; Izaiáš 9:17 ; 10:6 ; 33:14 ; Jer 23:15 a Dan 11:32. Vo všetkých týchto veršoch je použité slovo, ktoré nenájdete v žiadnom inom preklade Biblie. Použité slovo je „odpadlík“. Možno si teraz nemyslíte, že ide o extrémizmus. Spýtajte sa však ktoréhokoľvek Svedka Jehovovho v Rusku, koho považujú za odpadlíkov a ako sa na nich pozerajú. Uvidíte, že väčšina Jehovových svedkov v Rusku pri zmienke o takýchto osobách prejaví určitý strach. Mal by som zdôrazniť, že slovo „odpadlík“ je grécke slovo. Všetky vyššie uvedené texty sa nachádzajú v Starom zákone (alebo Hebrejských písmach) PNSSP. 

Dať slovo „odpadlík“ do Starého zákona je rovnako smiešne ako dať slovo „Kristus“ do Starého zákona. Slovo „Kristus“ v SZ zo zrejmých dôvodov nenájdete. Prečo teda Jehovovi svedkovia vkladajú slovo „odpadlík“ do SZ? Toto slovo je zámerne vložené do Hebrejských písiem NWT z extrémistických dôvodov. Je to vzbudiť strach do sŕdc ich prívržencov voči osobám, ktoré úmyselne opustia toto náboženstvo. Zabezpečuje, aby sa členovia s takýmito ľuďmi absolútne nerozprávali. Horšie je, že s takými sa má zaobchádzať s opovrhnutím. Svedkovia Jehovovi by takéto osoby ani nepozdravili. Ide o udržanie a kontrolu členstva! Ide o extrémistický čin!

Ste na omyle, ak si myslíte, že v PNSSP nie sú žiadne známky extrémizmu. Myslím, že by ste mali prehodnotiť svoj postoj.

S priateľským pozdravom,

Tom Durbridge. Čakáme na odpoveď. Ak nejaký dostaneme, tento článok aktualizujeme.

Strážna Veža sa priznáva k svojim bludom!

19.07.2024

V prvom rade si pozrime na synonymá výrazu “blud”. Po prvé sa tomu všeobecne rozumie ako mylný názor alebo omyl. Po druhé, v náboženstve sa vzťahuke na herézu. Po tretie, aj psychiatria používa výraz blud v zmysle duševnej poruchy. Ale po štvrté sa môže vzťahovať na blúdenie alebo blúznenie. Zoberme si postupne jeden výraz slova “blud” po druhom a postupne . Prvý [...]

Strážna Veža a jej eufemistický (meta) jazyk

15.07.2024

V knihe od St. Hassana pod názvom “Boj s kultovou kontrolou mysle” medzi iným čítame toto: “Sektársky jazyk mení významy slov a nahrádza ich s inými, od bežného používania odlišnými významami. Sekty to robia za tým účelom, aby sa slovne vyhli priamemu pomenovaniu toho, čo skutočne učia alebo robia a aby ich členom táto skutočnosť unikla.“ Jeden príklad: [...]

O Božom Večnom Svätom Tajomstve

08.07.2024

“Vám je dané rozumieť svätým tajomstvám nebeského Kráľovstva, ale im to nie je dané…Verte mi, mnohí proroci a spravodliví túžili vidieť, čo vidíte vy, ale nevideli to, a túžili počuť, čo počujete vy, ale nepočuli to.” – Matúš 13:11-17. Sväté tajomstvo v Biblii je také, ktoré môže byť oznámené iba Božským zjavením, lebo [...]

Včielka, opeľovanie, kvietok, mReportér

Matka príroda v plnej kráse. Pozrite sa zblízka, ako včielka opeľuje kvietok

25.07.2024 05:00

Zábery, ktoré sa podarilo zachytiť nášmu mReportérovi.

medveď hnedý

Medveď v Šútove zaútočil na cyklistu, previezli ho do nemocnice

24.07.2024 22:15

Od začiatku roka do 1. júla eviduje Štátna ochrana prírody 793 hlásení o výskyte a strete medveďa s človekom.

Russia Ukraine Moscow Mood

Moskva láka svojich mužov na front. Za akú odmenu ich chce vidieť bojovať proti Ukrajincom?

24.07.2024 19:00

Rusko má zjavne problém s náborom mužov, ktorí sú ochotní zapojiť sa do invázie. Moskovský starosta oznámil, že mesto im ponúka vysokú prémiu.

Taraba, dúhová vlajka, lgbti

Dúhová vlajka so štátnym znakom? Taraba podal trestné oznámenie za hanobenie zástavy. Odborník: Taký trestný čin neexistuje

24.07.2024 19:00

Prípravu zákona v tejto súvislosti už avizoval aj predseda SNS Andrej Danko.

strazca

Strážca odpovedá: “Prichádza ráno, ale aj noc.” - Izaiáš 21:12.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 75
Celková čítanosť: 104559x
Priemerná čítanosť článkov: 1394x

Autor blogu

Kategórie