Založ si blog

Moje slová sú duchovné a znamenajú život!

Ježiš Kristus ako dokonalá pozemská osoba sa po krste v rieke Jordán a pomazaním Božieho svätého ducha stal dokonalou, ale duchovnou osobou. A práve preto sa jeho slová, výrazy a prirovnania, spolu s jeho proroctvami, ktoré používal vo svojom učení, musia v prvom rade chápať duchovne!

Jeho vrstevníci a židovskí posluchači, ktorým chýbala duchovnosť, sa často s nim rozišli alebo ho dokonca až opustili ako urazení, pretože nerozumeli jeho učeniu! Zoberme si jeden príklad, v ktorom Ježiš použil takú duchovnú formu vzdelávania. Ježiš povedal:

“Preto im Ježiš povedal: ‚Verte mi, ak nebudete jesť telo Syna človeka a piť jeho krv, nezískate život’.“ – Ján 6:53. Keď to počuli jeho učeníci (ktorým chýbala duchovnosť), mnohí z nich povedali: “Kto má počúvať také pohoršujúce reči?“ A od neho odišli! Na to Ježiš povedal:

“Duch dáva život, telo nedokáže nič. Slová, ktoré som vám hovoril, sú duch a život. Ale sú medzi vami takí, ktorí neveria.“ Lebo Ježiš Kristus, ako dokonalá duchovná osoba od začiatku vedel, ktorí neveria a kto je ten, ktorý ho zradí.” – Ján 6:63, 64. 

Ježiš Kristus vedel, že Judáš Iškariotský ho zradí! Ale zároveň sú tieto jeho duchovné slová prorocké, lebo sa vzťahujú aj na dnešného “človeka nezákonnosti, syna zničenia”, ktorý v krátkej budúcnosti zradí ostatok jeho pomazaných bratov!

Zneužívanie všetkých detí vo veľkom v SV!

01.10.2023

Čo sa týka pravého uctievania Stvoriteľa celého vesmíru, a jeho Zvrchovaného Vládcu, Boha Jehovu, Sväté Písmo alebo Biblia má dostatočnej informácie, aby si jeho uctievateľ nemýlil, či to robí správne alebo nesprávne! Učeník Ježiša Krista, jeho polobrat Jakub pod inšpiráciou to vyjadril takto: “Ak si niekto myslí, že uctieva Boha, ale nedrží svoj jazyk na uzde, [...]

Ježiš Kristus predpovedal Veľké Súženie

30.09.2023

Ohľadne jeho druhého príchodu v budúcnosti, Ježiš Kristus spomenul mnoho detailov, ktoré spoločne vysvetľujú nielen čas, ale aj mnohé situácie celosvetovo, dokazujúc, že splnil svoj sľub, keď svojim apoštolom a učeníkom povedal: “Keď odídem a pripravím vám miesto, prídem opäť a prijmem vás k sebe, aby ste boli aj vy tam, kde som ja. A cestu, kam [...]

Kto bude hovoriť mier a bezpečie!

26.09.2023

Apoštol Pavol napísal pod inšpiráciou (absolútna pravda) kresťanskému zboru v gréckom mestečku Tesaloniky z mesta Korint v prvom storočí, okolo roku 50 n.l., následujúce veľmi významné slová, ktoré majú zvlášť dnes veľký význam pre pravých pomazaných kresťanov, bratov Ježiša Krista a adoptovaných synov Jehovu Boha, ktorí podľa starovekých izraelských, ale aj [...]

hasiči Trenčín auto požiar

Hasiči v Trenčíne likvidujú požiar výrobnej haly

01.10.2023 21:35

Na likvidáciu požiaru vyslali 12 kusov techniky a 22 hasičov.

Volodymyr Zelenskyj

Víťazstvo Ukrajiny vo vojne príde, povedal Zelenskyj

01.10.2023 21:21

Prezident zároveň zdôraznil, že „odvaha, húževnatosť, jednota sú veci, ktoré nesmieme stratiť, aby sme nestratili Ukrajinu“.

lietadlo

Pád malého lietadla v Senici si vyžiadal dve obete

01.10.2023 19:58

V senickej mestskej časti Čáčov spadlo v nedeľu podvečer malé lietadlo.

Eduard Heger

Štát vyplatí stranám takmer 100 miliónov eur. Demokratom na štátny príspevok chýbalo len 2-tisíc hlasov

01.10.2023 17:00

Milióny, ktoré politické strany vynaložili na kampaň, dostanú viaceré už čoskoro späť, a to aj s percentami navyše.

strazca

Strážca odpovedá: “Prichádza ráno, ale aj noc.” - Izaiáš 21:12.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 25
Celková čítanosť: 30583x
Priemerná čítanosť článkov: 1223x

Autor blogu

Kategórie