Založ si blog

Priamo z tlamy koňa (či z tlamy SV)

Ak niečo počujete (priamo) z tlamy koňa, počujete to od osoby, ktorá to priamo osobne pozná, lebo je zdrojom praktík, ktoré sama realizuje v skutočnom živote! Zoberme si ako príklady to, čo sa už publikovalo spoločnosťou Strážna Veža v študijnom článku v mesiaci jún, r. 2023, na stranách osem až trinásť pod názvom “Buď pripravený na Jehovov deň”.

Už na samom začiatku časopis informuje: “V 5. kapitole 1. Tesaloničanom nájdeme asi niekoľko prirovnaní, ktoré hovoria o Jehovovom dni, čo prichádza. Čo je „Jehovov deň“? Ako príde? Kto ho prežije a kto nie? A ako sa naň môžeme pripraviť? Odpovede na tieto otázky zistíme, keď si spolu bližšie preskúmame, čo o tom napísal apoštol Pavol.”

A v skutočnosti “Jehovov deň” v starovekých proroctvách izraelitov sa stal „deň nášho Pána, Ježiša Krista“, príchodom prisľúbeného Spasiteľa, ktorý už pred vstupom na nebo povedal svojim apoštolom a učeníkom: “A dostal som všetku moc v nebi a na zemi.” – Matúš 28:18. To ale znamená, že od tohoto času sa Ježiš Kristus stal vykonávateľom Božieho súdu v čase konca, ktorý korešponduje so životom Krista v 1. storočí!

Mimochodom, už prvý odstavec informuje: “V našich dňoch sa „Jehovov deň“ začne útokom na Veľký Babylon a skončí sa Armagedonskou vojnou.” Toto je jedna ukážka z nespočetných manipulácií SV so svojimi ovečkami! V prvom rade, podľa apoštola Petra: “Lebo nastal určený čas, aby sa začal súd, a to od Božieho domu.” – 1 Petra 1:17.

Na začiatku prvého paragrafu čítame: “Jehovov deň“ je čas, keď Jehova zničí svojich nepriateľov”! V skutočnosti Veľký Babylon z knihy Zjavenie nie je to, čo SV učila počas viac ako 100 rokov, že vraj svetové impérium falošného náboženstva! Kontext a opis vo veršoch o Veľkom Babylone poukazuje, že táto prostitútka je protiobrazom neverného starovekého Izraela, dnešnej spoločnosti Strážna Veža pod vedením vedúceho zboru!

Pomaly začínajú búrky proti Strážnej Veži!

02.06.2024

Celosvetovo začínajú symbolické “dažde” vo forme súdnych procesov proti praktikám Strážnej Veži a jej samozvanému takzvanému “vedúcemu zboru”, ktorí napriek svojim opakovaným tvrdeniam, že “nie sú inšpirovaní ani neomylní a robia chyby”, vyžadujú od svojich členov absolútnu poslušnosť (2. TEs. 2:4). Ale v súčasnosti sa už začína spĺňovať staroveké [...]

Kto uvidí prichádzať Ježiša Krista – 2

26.05.2024

Posledná kniha Svätej Biblie, Zjavenie, v prvej kapitole, v prvom verši píše, že kniha je prezentovaná v symboloch! Len pod vplyvom Božieho svatého ducha môžeme pochopiť tie symboly, ako slová: “Pozrite, prichádza s oblakmi a uvidí ho každý, ale aj tí, ktorí ho prebodli. A všetky národy zeme budú nariekať kvôli nemu. Áno, amen.” – Zjavenie 1:7. Slovo, [...]

Biblický Bábel – predobraz dnešnej SV 2

20.05.2024

“Všetci ľudia na zemi hovorili jedným jazykom a mali jednu slovnú zásobu. A keď sa vydali na východ, našli údolnú rovinu v krajine Šineár a usadili sa tam. Povedali jeden druhému: „Poďme, urobme tehly, a vypáľme ich.“ Lenže tehly používali namiesto kameňa a asfalt namiesto malty. No ale potom si povedali: „Postavme si mesto a vežu, ktorej vrchol bude siahať do [...]

Peter Pellegrini

Pellegrini mi eleganciou pripomína Masaryka. Mal by sa však oholiť, odporúča novému prezidentovi protokolistka

14.06.2024 18:45

Akých protokolárnych prešľapov sa dopúšťali predchodcovia nového prezidenta?

Jan Lipavský

Lipavský príde na Slovensko, stretne sa s najvyššími predstaviteľmi. Rokovať budú aj o Ukrajine

14.06.2024 18:08

Český minister zahraničných vecí prichádza na Slovensko v čase, keď Česko začiatkom marca odložilo česko-slovenské medzivládne konzultácie.

SR Strečno I/18 doprava obmedzenie SSC VÚD ZAX

Pod Strečnom havarovalo auto, v úseku sa tvoria rozsiahle kolóny

14.06.2024 17:25

Úsek motoristom odporúčajú obísť cez Terchovú.

čaputová

Moje milované Slovensko, bolo mi cťou slúžiť ti, lúčila sa Čaputová. Krajina je zranená, ale verí jej

14.06.2024 15:44, aktualizované: 18:11

Zuzana Čaputová predniesla posledný verejný príhovor vo funkcii hlavy štátu.

strazca

Strážca odpovedá: “Prichádza ráno, ale aj noc.” - Izaiáš 21:12.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 70
Celková čítanosť: 96825x
Priemerná čítanosť článkov: 1383x

Autor blogu

Kategórie