Založ si blog

Priamo z tlamy koňa (či z tlamy SV)

Ak niečo počujete (priamo) z tlamy koňa, počujete to od osoby, ktorá to priamo osobne pozná, lebo je zdrojom praktík, ktoré sama realizuje v skutočnom živote! Zoberme si ako príklady to, čo sa už publikovalo spoločnosťou Strážna Veža v študijnom článku v mesiaci jún, r. 2023, na stranách osem až trinásť pod názvom “Buď pripravený na Jehovov deň”.

Už na samom začiatku časopis informuje: “V 5. kapitole 1. Tesaloničanom nájdeme asi niekoľko prirovnaní, ktoré hovoria o Jehovovom dni, čo prichádza. Čo je „Jehovov deň“? Ako príde? Kto ho prežije a kto nie? A ako sa naň môžeme pripraviť? Odpovede na tieto otázky zistíme, keď si spolu bližšie preskúmame, čo o tom napísal apoštol Pavol.”

A v skutočnosti “Jehovov deň” v starovekých proroctvách izraelitov sa stal „deň nášho Pána, Ježiša Krista“, príchodom prisľúbeného Spasiteľa, ktorý už pred vstupom na nebo povedal svojim apoštolom a učeníkom: “A dostal som všetku moc v nebi a na zemi.” – Matúš 28:18. To ale znamená, že od tohoto času sa Ježiš Kristus stal vykonávateľom Božieho súdu v čase konca, ktorý korešponduje so životom Krista v 1. storočí!

Mimochodom, už prvý odstavec informuje: “V našich dňoch sa „Jehovov deň“ začne útokom na Veľký Babylon a skončí sa Armagedonskou vojnou.” Toto je jedna ukážka z nespočetných manipulácií SV so svojimi ovečkami! V prvom rade, podľa apoštola Petra: “Lebo nastal určený čas, aby sa začal súd, a to od Božieho domu.” – 1 Petra 1:17.

Na začiatku prvého paragrafu čítame: “Jehovov deň“ je čas, keď Jehova zničí svojich nepriateľov”! V skutočnosti Veľký Babylon z knihy Zjavenie nie je to, čo SV učila počas viac ako 100 rokov, že vraj svetové impérium falošného náboženstva! Kontext a opis vo veršoch o Veľkom Babylone poukazuje, že táto prostitútka je protiobrazom neverného starovekého Izraela, dnešnej spoločnosti Strážna Veža pod vedením vedúceho zboru!

Zneužívanie všetkých detí vo veľkom v SV!

01.10.2023

Čo sa týka pravého uctievania Stvoriteľa celého vesmíru, a jeho Zvrchovaného Vládcu, Boha Jehovu, Sväté Písmo alebo Biblia má dostatočnej informácie, aby si jeho uctievateľ nemýlil, či to robí správne alebo nesprávne! Učeník Ježiša Krista, jeho polobrat Jakub pod inšpiráciou to vyjadril takto: “Ak si niekto myslí, že uctieva Boha, ale nedrží svoj jazyk na uzde, [...]

Ježiš Kristus predpovedal Veľké Súženie

30.09.2023

Ohľadne jeho druhého príchodu v budúcnosti, Ježiš Kristus spomenul mnoho detailov, ktoré spoločne vysvetľujú nielen čas, ale aj mnohé situácie celosvetovo, dokazujúc, že splnil svoj sľub, keď svojim apoštolom a učeníkom povedal: “Keď odídem a pripravím vám miesto, prídem opäť a prijmem vás k sebe, aby ste boli aj vy tam, kde som ja. A cestu, kam [...]

Kto bude hovoriť mier a bezpečie!

26.09.2023

Apoštol Pavol napísal pod inšpiráciou (absolútna pravda) kresťanskému zboru v gréckom mestečku Tesaloniky z mesta Korint v prvom storočí, okolo roku 50 n.l., následujúce veľmi významné slová, ktoré majú zvlášť dnes veľký význam pre pravých pomazaných kresťanov, bratov Ježiša Krista a adoptovaných synov Jehovu Boha, ktorí podľa starovekých izraelských, ale aj [...]

hasiči Trenčín auto požiar

Hasiči v Trenčíne likvidujú požiar výrobnej haly

01.10.2023 21:35, aktualizované: 21:56

Na likvidáciu požiaru vyslali 12 kusov techniky a 22 hasičov.

Volodymyr Zelenskyj

Víťazstvo Ukrajiny vo vojne príde, povedal Zelenskyj

01.10.2023 21:21

Prezident zároveň zdôraznil, že „odvaha, húževnatosť, jednota sú veci, ktoré nesmieme stratiť, aby sme nestratili Ukrajinu“.

lietadlo

Pád malého lietadla v Senici si vyžiadal dve obete

01.10.2023 19:58

V senickej mestskej časti Čáčov spadlo v nedeľu podvečer malé lietadlo.

Eduard Heger

Štát vyplatí stranám takmer 100 miliónov eur. Demokratom na štátny príspevok chýbalo len 2-tisíc hlasov

01.10.2023 17:00

Milióny, ktoré politické strany vynaložili na kampaň, dostanú viaceré už čoskoro späť, a to aj s percentami navyše.

strazca

Strážca odpovedá: “Prichádza ráno, ale aj noc.” - Izaiáš 21:12.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 25
Celková čítanosť: 30586x
Priemerná čítanosť článkov: 1223x

Autor blogu

Kategórie