Založ si blog

Budete musieť vedieť, že ja som Jehova

“To znamená večný život, že poznajú teba, jediného pravého Boha, a toho, ktorého si poslal, Ježiša Krista.” — Ján 17:3 – No starší preklad Biblie: “To znamená večný život, že spoznávajú teba, jediného pravého Boha, a toho, ktorého si poslal, Ježiša Krista.” – Ján 17:3 – starší preklad Biblie Nového Sveta.

Všimli ste si, že revidovaná Biblia PNS trochu zmenila znenie? V starom preklade Ján 17:3 hovorí „že spoznávajú teba“. To znamená, že Boha môžeme spoznať len štúdiom; zatiaľ čo „poznať“ vyjadruje viac než len spoznávať! Pretože môžete si napríklad prečítať životopis človeka a dozvedieť sa o ňom, čo povedal a urobil, kam išiel atď., ale môžete povedať, že tú osobu naozaj poznáte!

Rovnako je to aj s Bohom Jehovom. Spoznávanie Boha si vyžaduje viac než len štúdium. To je začiatok, ale spoznávanie Boha si vyžaduje pozorovanie jeho stvorení, rozhovor s Bohom pomocou modlitieb a žiť spôsobom, ktorý Bohu umožňuje, aby vám dal svojho ducha. V konečnom dôsledku to však nestačí. Čo hovorí v Biblii Boh staršími a dozorcom?

Aby podporovali siroty a vdovy! Uvedomujeme si, že to znamená každého, kto je zraniteľný alebo znevýhodnený. Uvažujme teraz o scenári, ktorý sa odohral už tisíckrát: dieťa príde k rodičom alebo k staršiemu a povie im, že ho obťažoval muž v zbore. Koľko takýchto prípadov bolo odmietnutých, pretože nikto nebol svedkom toho, ako brat Pedofil zneužil to dieťa? 

Koľkým obetiam bolo nariadené nehovoriť o zločinoch spáchaných na nich? Jeden je príliš veľa, ale je to mnoho tisíckrát viac ako len jeden! Môžeme teda povedať, že starší alebo tvorcovia politiky SV, ktorí sú považovaní za piliere organizácie, spoznali Jehovu, keď zaviedli tento druh hrubej nespravodlivosti v mylnej viere, že Božie meno sa musí chrániť pred pohanou? 

Teraz, keď sme videli stovky prípadov starších, ktorí implementovali politiku Strážnej veže o nespolupráci s Jehovovými civilnými služobníkmi (Rim.13:1-4), ako polícia, kocka je hodená! Strážna veža viedla desaťročia trvajúcu vojnu proti obetiam zneužívania detí a chránila sexuálnych predátorov pred trestným stíhaním. 

Strážna veža priniesla oveľa viac výčitiek Božiemu menu svojou skazenou politikou ako sexuálne zločiny, ktoré sa snažili zakryť! Toto nemôže a nebude pokračovať. Zvrchovaný Jehova Boh to nedovolí! Celé štúdium Biblie a prijímanie vedomostí nedosiahlo želaný výsledok! Jehovovi svedkovia nespoznali Jehovu Boha! Ale aj to sa zakrátko zmení!

Zneužívanie všetkých detí vo veľkom v SV!

01.10.2023

Čo sa týka pravého uctievania Stvoriteľa celého vesmíru, a jeho Zvrchovaného Vládcu, Boha Jehovu, Sväté Písmo alebo Biblia má dostatočnej informácie, aby si jeho uctievateľ nemýlil, či to robí správne alebo nesprávne! Učeník Ježiša Krista, jeho polobrat Jakub pod inšpiráciou to vyjadril takto: “Ak si niekto myslí, že uctieva Boha, ale nedrží svoj jazyk na uzde, [...]

Ježiš Kristus predpovedal Veľké Súženie

30.09.2023

Ohľadne jeho druhého príchodu v budúcnosti, Ježiš Kristus spomenul mnoho detailov, ktoré spoločne vysvetľujú nielen čas, ale aj mnohé situácie celosvetovo, dokazujúc, že splnil svoj sľub, keď svojim apoštolom a učeníkom povedal: “Keď odídem a pripravím vám miesto, prídem opäť a prijmem vás k sebe, aby ste boli aj vy tam, kde som ja. A cestu, kam [...]

Kto bude hovoriť mier a bezpečie!

26.09.2023

Apoštol Pavol napísal pod inšpiráciou (absolútna pravda) kresťanskému zboru v gréckom mestečku Tesaloniky z mesta Korint v prvom storočí, okolo roku 50 n.l., následujúce veľmi významné slová, ktoré majú zvlášť dnes veľký význam pre pravých pomazaných kresťanov, bratov Ježiša Krista a adoptovaných synov Jehovu Boha, ktorí podľa starovekých izraelských, ale aj [...]

lietadlo

Pád malého lietadla v Senici si vyžiadal dve obete

01.10.2023 19:58

V senickej mestskej časti Čáčov spadlo v nedeľu podvečer malé lietadlo.

Eduard Heger

Štát vyplatí stranám takmer 100 miliónov eur. Demokratom na štátny príspevok chýbalo len 2-tisíc hlasov

01.10.2023 17:00

Milióny, ktoré politické strany vynaložili na kampaň, dostanú viaceré už čoskoro späť, a to aj s percentami navyše.

voľby 2023 centrála Smer Róbert Kaliňák

Prieskum obľúbenosti alebo poradie najkrúžkovanejších poslancov: Fico a za ním? V rebríčku aj traja Kaliňákovia

01.10.2023 16:53

Viac ako pol milióna krúžkov dostal v predčasných voľbách suverénny víťaz rebríčka najpreferovanejších poslancov, líder Smeru Robert Fico. Pozrite si poradie za ním.

parlamentné voľby 2023, voliči, Žilina, volebná miestnosť, urna

Výsledky volieb sú definitívne: Pozrite si, ako hlasovala vaša obec či mesto

01.10.2023 15:35

Pozrite si, ktorá strana vyhrala parlamentné voľby vo vašej obci či meste a ako sa darilo strane, ktorej ste dali hlas vy.

strazca

Strážca odpovedá: “Prichádza ráno, ale aj noc.” - Izaiáš 21:12.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 25
Celková čítanosť: 30545x
Priemerná čítanosť článkov: 1222x

Autor blogu

Kategórie