Založ si blog

Budete musieť vedieť, že ja som Jehova

“To znamená večný život, že poznajú teba, jediného pravého Boha, a toho, ktorého si poslal, Ježiša Krista.” — Ján 17:3 – No starší preklad Biblie: “To znamená večný život, že spoznávajú teba, jediného pravého Boha, a toho, ktorého si poslal, Ježiša Krista.” – Ján 17:3 – starší preklad Biblie Nového Sveta.

Všimli ste si, že revidovaná Biblia PNS trochu zmenila znenie? V starom preklade Ján 17:3 hovorí „že spoznávajú teba“. To znamená, že Boha môžeme spoznať len štúdiom; zatiaľ čo „poznať“ vyjadruje viac než len spoznávať! Pretože môžete si napríklad prečítať životopis človeka a dozvedieť sa o ňom, čo povedal a urobil, kam išiel atď., ale môžete povedať, že tú osobu naozaj poznáte!

Rovnako je to aj s Bohom Jehovom. Spoznávanie Boha si vyžaduje viac než len štúdium. To je začiatok, ale spoznávanie Boha si vyžaduje pozorovanie jeho stvorení, rozhovor s Bohom pomocou modlitieb a žiť spôsobom, ktorý Bohu umožňuje, aby vám dal svojho ducha. V konečnom dôsledku to však nestačí. Čo hovorí v Biblii Boh staršími a dozorcom?

Aby podporovali siroty a vdovy! Uvedomujeme si, že to znamená každého, kto je zraniteľný alebo znevýhodnený. Uvažujme teraz o scenári, ktorý sa odohral už tisíckrát: dieťa príde k rodičom alebo k staršiemu a povie im, že ho obťažoval muž v zbore. Koľko takýchto prípadov bolo odmietnutých, pretože nikto nebol svedkom toho, ako brat Pedofil zneužil to dieťa? 

Koľkým obetiam bolo nariadené nehovoriť o zločinoch spáchaných na nich? Jeden je príliš veľa, ale je to mnoho tisíckrát viac ako len jeden! Môžeme teda povedať, že starší alebo tvorcovia politiky SV, ktorí sú považovaní za piliere organizácie, spoznali Jehovu, keď zaviedli tento druh hrubej nespravodlivosti v mylnej viere, že Božie meno sa musí chrániť pred pohanou? 

Teraz, keď sme videli stovky prípadov starších, ktorí implementovali politiku Strážnej veže o nespolupráci s Jehovovými civilnými služobníkmi (Rim.13:1-4), ako polícia, kocka je hodená! Strážna veža viedla desaťročia trvajúcu vojnu proti obetiam zneužívania detí a chránila sexuálnych predátorov pred trestným stíhaním. 

Strážna veža priniesla oveľa viac výčitiek Božiemu menu svojou skazenou politikou ako sexuálne zločiny, ktoré sa snažili zakryť! Toto nemôže a nebude pokračovať. Zvrchovaný Jehova Boh to nedovolí! Celé štúdium Biblie a prijímanie vedomostí nedosiahlo želaný výsledok! Jehovovi svedkovia nespoznali Jehovu Boha! Ale aj to sa zakrátko zmení!

Strážna Veža sa priznáva k svojim bludom!

19.07.2024

V prvom rade si pozrime na synonymá výrazu “blud”. Po prvé sa tomu všeobecne rozumie ako mylný názor alebo omyl. Po druhé, v náboženstve sa vzťahuke na herézu. Po tretie, aj psychiatria používa výraz blud v zmysle duševnej poruchy. Ale po štvrté sa môže vzťahovať na blúdenie alebo blúznenie. Zoberme si postupne jeden výraz slova “blud” po druhom a postupne . Prvý [...]

Strážna Veža a jej eufemistický (meta) jazyk

15.07.2024

V knihe od St. Hassana pod názvom “Boj s kultovou kontrolou mysle” medzi iným čítame toto: “Sektársky jazyk mení významy slov a nahrádza ich s inými, od bežného používania odlišnými významami. Sekty to robia za tým účelom, aby sa slovne vyhli priamemu pomenovaniu toho, čo skutočne učia alebo robia a aby ich členom táto skutočnosť unikla.“ Jeden príklad: [...]

O Božom Večnom Svätom Tajomstve

08.07.2024

“Vám je dané rozumieť svätým tajomstvám nebeského Kráľovstva, ale im to nie je dané…Verte mi, mnohí proroci a spravodliví túžili vidieť, čo vidíte vy, ale nevideli to, a túžili počuť, čo počujete vy, ale nepočuli to.” – Matúš 13:11-17. Sväté tajomstvo v Biblii je také, ktoré môže byť oznámené iba Božským zjavením, lebo [...]

Joe Biden

Biden vysvetľoval, prečo nekandiduje. 'Odovzdal pochodeň' novej generácii, aby 'zachránil demokraciu'

25.07.2024 05:35

Prezident USA Joe Biden v stredu vyhlásil, že sa vzdal kandidatúry v novembrových prezidentských voľbách, aby ochránil demokraciu.

Včielka, opeľovanie, kvietok, mReportér

Matka príroda v plnej kráse. Pozrite sa zblízka, ako včielka opeľuje kvietok

25.07.2024 05:00

Zábery, ktoré sa podarilo zachytiť nášmu mReportérovi.

medveď hnedý

Medveď v Šútove zaútočil na cyklistu, previezli ho do nemocnice

24.07.2024 22:15

Od začiatku roka do 1. júla eviduje Štátna ochrana prírody 793 hlásení o výskyte a strete medveďa s človekom.

Russia Ukraine Moscow Mood

Moskva láka svojich mužov na front. Za akú odmenu ich chce vidieť bojovať proti Ukrajincom?

24.07.2024 19:00

Rusko má zjavne problém s náborom mužov, ktorí sú ochotní zapojiť sa do invázie. Moskovský starosta oznámil, že mesto im ponúka vysokú prémiu.

strazca

Strážca odpovedá: “Prichádza ráno, ale aj noc.” - Izaiáš 21:12.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 75
Celková čítanosť: 104564x
Priemerná čítanosť článkov: 1394x

Autor blogu

Kategórie