Založ si blog

Ježiš Kristus predpovedal Veľké Súženie

Ohľadne jeho druhého príchodu v budúcnosti, Ježiš Kristus spomenul mnoho detailov, ktoré spoločne vysvetľujú nielen čas, ale aj mnohé situácie celosvetovo, dokazujúc, že splnil svoj sľub, keď svojim apoštolom a učeníkom povedal:

“Keď odídem a pripravím vám miesto, prídem opäť a prijmem vás k sebe, aby ste boli aj vy tam, kde som ja. A cestu, kam idem, poznáte.“ – Ján 14:3. A ešte: “Ako som vám už povedal, odchádzam a vrátim sa k vám.” – Ján 14:28.

A potom tu máme jeho slová v knihe apoštola Matúša: “Lebo vtedy bude veľké súženie, aké nebolo od začiatku sveta až doteraz a aké nikdy viac nebude. No keby neboli tie dni skrátené, nikto by sa nezachránil. Ale kvôli vyvoleným budú tie dni skrátené.” – Matúš 24:21, 22.

Že toto Veľké Súženie sa vzťahuje exkluzívne na Boží duchovný národ môžeme vidieť z inšpirovaných slov Ježiša Krista: “kvôli vyvoleným budú tie dni skrátené”, pretože títo vyvolení sú pomazaní bratia Ježiša Krista a adoptovaní synovia Jehovu Boha!

Celá životná pravda v dvoch Knihách!

09.12.2023

Keď apoštol Pavol (Saul) s učeníkom Barnabášom zvestovali dobrú správu rímskemu prokonzukovi, Sergiovi Paulovi, rozumnému mužovi, potom sa preplavili a prišli až do pisídskej Antiochie. A tam v sabatný deň vošli do synagógy a začali zvestovať židom, ktorí chceli počuť o dobrom posolstve Ježiša Krista, kde medzi iným apoštol Pavol zvestoval: “Bratia, chcem, aby ste [...]

Nemajúc nič a pritom vlastníme všetko!

04.12.2023

Celá inšpirovaná biblická stať, z ktorej je citovyná titulka, sa nachádza v apoštolom Pavlom napísanej druhej knihe korinským kresťanom už v prvom storočí, celá vec z hľadiska Stvoriteľa, Boha Jehovu, sa vôbec nezmenila, čo sa týka skutočnosti, kto bude vládnúť nad celou Zemou a všetkým, čo na nej bolo vybudované, postavené, vyštudované a zistené z hľadiska vedy: [...]

Svet sa pomíňa a s ním aj jeho túžby!

25.11.2023

V jednom z posledných listov po svojom evanjéliu a knihy Zjavenie, ktoré apoštol Ján napísal pomazaným bratom Ježiša Krista a tiež adoptovaným synom Jehovu Boha, pod inšpiráciou, na ich povzbudenie a posilnenie pokračovať v čistej Kresťanskej viere, ktorú získali od Ježiša Krista, jednosplodeného syna Stvoriteľa, im napísal tieto slová: “Nemilujte svet ani to, čo je vo [...]

Ali Rahman Kiana Rahmanová

Nobelovu cenu za mier prevzali v mene Narges Mohammadíovej jej dve deti

10.12.2023 21:08

Mohammadíová je od roku 2021 zadržiavaná v teheránskej väznici Evín a prestížne ocenenie si nemohla prevziať osobne.

pocasie,poladovica

Na väčšine Slovenska treba rátať so silným vetrom, poľadovicou aj hmlou

10.12.2023 20:12

Tvoriť sa môžu aj snehové jazyky a záveje vo viacerých okresoch.

izrael, hamas, rukojemníci

Hamas: Žiadny rukojemník neopustí Gazu živý, kým nebudú splnené naše požiadavky

10.12.2023 19:14, aktualizované: 20:42

Izraelská armáda v nedeľu vyslovila predpoklad, že v Pásme Gazy je naďalej zadržiavaných 137 rukojemníkov.

SR tripartita minimálna mzda dohoda TK BAX

Prečo chýba sľubovaný sociálny dialóg? A čo s tým?

10.12.2023 19:00

Sľuby sa sľubujú, blázni sa radujú. Napriek tomu, že sociálnym dialógom sa oháňa kadektorý politik, jeho realizácia pokrivkáva. Prečo? A čo s tým? Zapojte sa do DEMDIS diskusie!

strazca

Strážca odpovedá: “Prichádza ráno, ale aj noc.” - Izaiáš 21:12.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 40
Celková čítanosť: 52404x
Priemerná čítanosť článkov: 1310x

Autor blogu

Kategórie