Založ si blog

Svet sa pomíňa a s ním aj jeho túžby!

V jednom z posledných listov po svojom evanjéliu a knihy Zjavenie, ktoré apoštol Ján napísal pomazaným bratom Ježiša Krista a tiež adoptovaným synom Jehovu Boha, pod inšpiráciou, na ich povzbudenie a posilnenie pokračovať v čistej Kresťanskej viere, ktorú získali od Ježiša Krista, jednosplodeného syna Stvoriteľa, im napísal tieto slová:

“Nemilujte svet ani to, čo je vo svete. Ak niekto miluje svet, nemiluje Otca, lebo nič z toho, čo je vo svete – túžby tela, túžby očí a sklon pýšiť sa majetkom –, nepochádza od Otca, ale zo sveta. Okrem toho svet sa pomíňa a rovnako aj jeho túžby, ale ten, kto koná Božiu vôľu, bude žiť navždy.”1. Jána 2:15-17.

Z kontextu jeho listu je zjavné, že apoštol Ján nepíše o svete, ktorý má pod kontrolou Satan Diabol, ale o svete Božieho duchovného Izraela, ktorý v tom čase sa už dostal pod vplyv tých “skvelých apoštolov”, ktorí už boli v opozícii Ježiša Krista a tvorili takzvaného “Muža Bezprávia, syna zničenia”, ktorý sa už dnes predstavuje svetu ako “boh” (2. Tesaloničanom 2:3, 4)!

Apoštol Ján, podobne ako aj apoštol Pavol, prorok Daniel, Štefan a iní Boží služobníci, sú predobrazmi pomazaného ostatku na konci Kresťanskej Éry, kedy sa prejavia ale mnohí antikristovia s podvodným učením, ako je “neviditeľný príchod” Ježiša Krista v roku 1914 a budú nútiť Božie ovečky, aby prijali vakcínu ako dar od Jehovu, a ostali v krajine živých:

“Deti, je posledná hodina. Počuli ste, že prichádza antikrist, a teraz sa objavilo mnoho antikristov. Z toho spoznávame, že je posledná hodina. Vyšli z nás, ale neboli takí ako my. Keby boli ako my, zostali by s nami. Lenže oni odišli, aby sa tak ukázalo, že nie všetci sú ako my. Vy však máte pomazanie od Svätého a všetci poznáte pravdu.”1. Jána 2:18-21.

SV zmenila prísahu kresťanského krstu!

23.02.2024

Ježiš prikázal krstiť v mene Otca, Syna a Ducha Svätého. Postupom času Strážna Veža zmenila otázky, položené osobám pred pokrstením, a potom nahradila „svätého ducha“ „organizáciou riadenou duchom“, potom ale úplne odstránila odkaz na „svätého ducha“. Biblická prednosť sa ignoruje, aby sa organizácia Strážnej Veže pozdvihla na modlu! Matúš [...]

Výraz “svet” a jeho význam v Biblii!

22.02.2024

V preklade gréckeho slova kosmos môže slovo „svet“ znamenať: 1. ľudstvo ako celok, bez ohľadu na jeho morálny stav alebo spôsob života, 2. rámec ľudských okolností, do ktorých sa niekto narodil a v ktorých žije. Niektorí prekladatelia Biblie používali výraz „svet“ aj na preklad gréckych slov, ktoré znamenajú „zem“, „obývaná [...]

Strážna Veža nepotrebuje ‚nové svetlo‘!

20.02.2024

Neustále takzvané úpravy a nové svetlo, ktoré vedúci zbor Strážnej Veže nasilu ponúka svedkom Jehovovým celosvetovo je v skutočnosti umelá, chybná, ale aj nedostatočná náhrada za Bohom inšpirovanú zjavenú pravdu: “Celé Písmo pochádza od Boha a je užitočné na vyučovanie, na karhanie, na nápravu všetkého a na výchovu k tomu, čo je správne, aby bol Boží [...]

Pellegrini, Fico, Danko

Danko: Parlament bude kvôli voľbám mŕtvy, pretože Pellegrini o to požiadal Fica

29.02.2024 23:39

Danko aj Naď kritizujú, že najbližšia riadna schôdza NR SR má byť až v polovici apríla.

Grasalkovičov Prezidentský palác

Pellegrini sa v druhom kole volieb môže spoľahnúť na Harabina, hlas by mu dalo vyše 60 percent jeho voličov

29.02.2024 22:50

Agentúra zisťovala, koho by voliči neúspešných kandidátov volili v druhom kole prezidentských volieb.

Vladimir Putin

Kremľu sa míňajú rezervy, Putin oznámil zvýšenie daní pre občanov a firmy

29.02.2024 20:00

Putin neuviedol, aká bude po novom výška dane pre lepšie zarábajúcich občanov.

fico, susko

Lipšicova prokuratúra končí. Podľa odborníkov to nie je definitívne, Fico hovorí o splnení misie

29.02.2024 18:40, aktualizované: 20:25

Nečakaná zhoda. Vládna koalícia považuje rozhodnutie ÚS za úspech, rovnako aj prezidentka a opozícia.

strazca

Strážca odpovedá: “Prichádza ráno, ale aj noc.” - Izaiáš 21:12.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 59
Celková čítanosť: 78233x
Priemerná čítanosť článkov: 1326x

Autor blogu

Kategórie