Založ si blog

Dávať duchovný pokrm v pravý čas!

“Kto je ten verný a rozvážny otrok, ktorého jeho pán ustanovil nad svojím služobníctvom, aby mu dával pokrm v pravý čas? Ten otrok bude šťastný, ak jeho pán pri svojom príchode zistí, že to robí. Hovorím vám, ustanoví ho nad celým svojím majetkom.” – Matúš 24:45-47.

Dať im mäso v primeranom čase, alebo aj dať im správne jedlo. V paralelnej pasáži Lukáša 12:42, toto slovo znamená, „odmerka alebo pevná porcia jedla alebo múky“. Prirovnanie nám prináša jednu funkciu Kristovho služobníka. Má dodávať svojim ľuďom duchovný pokrm, ktorý potrebujú na udržanie svojho duchovného života. Môže to byť „duchovné mlieko“ z 1. Petra 2:2, Hebrejom 5:12. 1. Korinťanom 3:2!

Alebo to môže byť ‚silné mäso‘ alebo ‚pevné jedlo‘. Existuje umenie duchovnej dietetiky, ktorá si vyžaduje takt a rozlišovanie, ako aj vernosť. Múdry sluha sa bude snažiť objaviť nielen správny druh jedla, ale aj ten správny čas na jeho podávanie. Zjavná paralela sa objavuje v bežnom výklade ‚správne rozdeľovať slovo pravdy‘ (2. Timotejovi 2:15)!

Je zaužívaná norma jedla tak, že na začiatku dňa sú raňajky, potom obed a na konci večera. Ale nepodáva sa večera na raňajky a slabé jedlo na večeru! Podobne je to aj s duchovným pokrmom, podľa biblického princípu: “A preto keď už máme za sebou základné učenie o Kristovi, usilovne spejme k zrelosti!” – Hebrejom 6:1-3.

Verný Rozvážny Otrok Ježiša Krista bude ustanovený až po jeho druhom príchode, keď Ježiš Kristus preskúma duchovnú situáciu vo svojom Kresťanskom zbore pomazaných a vynesie rozsudok! A zlý otrok, ktorý si neplnil svoju úlohu verne, bude vyhodený do tmy zatratenia, ale verný otrok bude vymenovaný ako Verný a Rozvážny nad všetkým jeho majetkom!

Pomaly začínajú búrky proti Strážnej Veži!

02.06.2024

Celosvetovo začínajú symbolické “dažde” vo forme súdnych procesov proti praktikám Strážnej Veži a jej samozvanému takzvanému “vedúcemu zboru”, ktorí napriek svojim opakovaným tvrdeniam, že “nie sú inšpirovaní ani neomylní a robia chyby”, vyžadujú od svojich členov absolútnu poslušnosť (2. TEs. 2:4). Ale v súčasnosti sa už začína spĺňovať staroveké [...]

Kto uvidí prichádzať Ježiša Krista – 2

26.05.2024

Posledná kniha Svätej Biblie, Zjavenie, v prvej kapitole, v prvom verši píše, že kniha je prezentovaná v symboloch! Len pod vplyvom Božieho svatého ducha môžeme pochopiť tie symboly, ako slová: “Pozrite, prichádza s oblakmi a uvidí ho každý, ale aj tí, ktorí ho prebodli. A všetky národy zeme budú nariekať kvôli nemu. Áno, amen.” – Zjavenie 1:7. Slovo, [...]

Biblický Bábel – predobraz dnešnej SV 2

20.05.2024

“Všetci ľudia na zemi hovorili jedným jazykom a mali jednu slovnú zásobu. A keď sa vydali na východ, našli údolnú rovinu v krajine Šineár a usadili sa tam. Povedali jeden druhému: „Poďme, urobme tehly, a vypáľme ich.“ Lenže tehly používali namiesto kameňa a asfalt namiesto malty. No ale potom si povedali: „Postavme si mesto a vežu, ktorej vrchol bude siahať do [...]

Peter Pellegrini

Pellegrini mi eleganciou pripomína Masaryka. Mal by sa však oholiť, odporúča novému prezidentovi protokolistka

14.06.2024 18:45

Akých protokolárnych prešľapov sa dopúšťali predchodcovia nového prezidenta?

Jan Lipavský

Lipavský príde na Slovensko, stretne sa s najvyššími predstaviteľmi. Rokovať budú aj o Ukrajine

14.06.2024 18:08

Český minister zahraničných vecí prichádza na Slovensko v čase, keď Česko začiatkom marca odložilo česko-slovenské medzivládne konzultácie.

SR Strečno I/18 doprava obmedzenie SSC VÚD ZAX

Pod Strečnom havarovalo auto, v úseku sa tvoria rozsiahle kolóny

14.06.2024 17:25

Úsek motoristom odporúčajú obísť cez Terchovú.

čaputová

Moje milované Slovensko, bolo mi cťou slúžiť ti, lúčila sa Čaputová. Krajina je zranená, ale verí jej

14.06.2024 15:44, aktualizované: 18:11

Zuzana Čaputová predniesla posledný verejný príhovor vo funkcii hlavy štátu.

strazca

Strážca odpovedá: “Prichádza ráno, ale aj noc.” - Izaiáš 21:12.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 70
Celková čítanosť: 96820x
Priemerná čítanosť článkov: 1383x

Autor blogu

Kategórie