Založ si blog

Webové stánky o svedkoch Jehovových

“Nikto nerozsvieti lampu a neprikryje ju nádobou ani ju nedá pod posteľ. Dá ju na stojan, aby svietila všetkým tým, ktorí vchádzajú. Lebo nič nie je skryté, čo sa nestane zjavným, tiež nič nie je utajené, čo sa nestane známym a nevyjde najavo. Preto dávajte pozor, ako počúvate. Lebo kto má, dostane viac, ale kto nemá, tomu bude vzaté aj to, čo si myslí, že má.“ – Lukáš 8:16-18.

Horecitované inšpirované slová Ježiša Krista sa v plnej miere vzťahujú nie na ľudí sveta pod kontrolou Božieho nepriateľa, Satana Diabla, ani na svetské náboženstvá, lenže na tých, ktorí sa predstavujú v súčasnosti ako len jediní uctievatelia pravého Boha Jehovu, Stvoriteľa celého vesmíru! Ale dnes už na celom svete sa množia také webové stránky, ktoré odhaľujú skryté tajomstvá spoločnosti Strážna Veža alebo ako ich väčšina ľudí súčasne pozná, ako svedkov Jehovových. Jedna z takých webových stránok, čo odkrýva tmavé praktiky tejto spoločnosti informuje následovne:

Naša stránka bola vytvorená, aby vám pomohla dozvedieť sa o ovládajúcej a zároveň i tajnostkárskej povahe organizácie stojacej za Jehovovými svedkami, ktorá sa dnes často označuje ako „Spoločnosť“, „Organizácia“, „Strážna veža“ a podobné názvy. Poskytujeme vám prístup k starším a tajným publikáciám, o ktorých by vodcovia Jehovových svedkov nechceli, aby ste o nich vedeli. Ukážeme vám klamlivé úvahy používané na stránkach ich kníh a časopisov. Hovoríme o kľúčových osobách spoločnosti, ktoré boli alebo sú spojené s Jehovovými svedkami. Pomáhame vám vysvetliť metódy uvažovania, ktoré používajú Jehovovi svedkovia, aby vás presvedčili o ich pohľade na svet. 

Obsah nachádzajúci sa na tejto webovej stránke bol prínosom pre celý rad jednotlivcov. Súčasným Jehovovým svedkom vo svete to pomohlo pochopiť vnútorné fungovanie ich náboženskej skupiny a to, ako sa vyrovnávajú s rôznymi situáciami, ako sú stretnutia súdnych výborov, riešenie sexuálneho zneužívania detí a ich tajné metódy, pokiaľ ide o starostlivosť o deti, aby sme vymenovali aspoň niektoré. Informácie na tejto webovej stránke využili vlády, súdy, orgány činné v trestnom konaní, novinári, vedci, terapeuti, aby im pomohli lepšie pochopiť Jehovových svedkov.

Webová stránka bola založená v roku 2014. Odvtedy niekoľkokrát zmenila majiteľa, no naďalej zmysluplným poctivým spôsobom slúži globálnej komunite. Túto webovú stránku (avoidjw.org) založili ale oddaní, pokrstení Jehovovi svedkovia. Jej poslaním je odhaľovať dokumenty, spisy, ale i publikácie, ktoré sú utajované pred veľkou väčšinou Jehovových svedkov, najmä zraniteľných osôb a žien. Účelom je podporiť čestnosť a transparentnosť v náboženskej skupine, ktorá sa považuje za súčasnú Božiu organizáciu na Zemi – Matúš 24:45; Marek 4:22.

Pomaly začínajú búrky proti Strážnej Veži!

02.06.2024

Celosvetovo začínajú symbolické “dažde” vo forme súdnych procesov proti praktikám Strážnej Veži a jej samozvanému takzvanému “vedúcemu zboru”, ktorí napriek svojim opakovaným tvrdeniam, že “nie sú inšpirovaní ani neomylní a robia chyby”, vyžadujú od svojich členov absolútnu poslušnosť (2. TEs. 2:4). Ale v súčasnosti sa už začína spĺňovať staroveké [...]

Kto uvidí prichádzať Ježiša Krista – 2

26.05.2024

Posledná kniha Svätej Biblie, Zjavenie, v prvej kapitole, v prvom verši píše, že kniha je prezentovaná v symboloch! Len pod vplyvom Božieho svatého ducha môžeme pochopiť tie symboly, ako slová: “Pozrite, prichádza s oblakmi a uvidí ho každý, ale aj tí, ktorí ho prebodli. A všetky národy zeme budú nariekať kvôli nemu. Áno, amen.” – Zjavenie 1:7. Slovo, [...]

Biblický Bábel – predobraz dnešnej SV 2

20.05.2024

“Všetci ľudia na zemi hovorili jedným jazykom a mali jednu slovnú zásobu. A keď sa vydali na východ, našli údolnú rovinu v krajine Šineár a usadili sa tam. Povedali jeden druhému: „Poďme, urobme tehly, a vypáľme ich.“ Lenže tehly používali namiesto kameňa a asfalt namiesto malty. No ale potom si povedali: „Postavme si mesto a vežu, ktorej vrchol bude siahať do [...]

Peter Pellegrini

Pellegrini mi eleganciou pripomína Masaryka. Mal by sa však oholiť, odporúča novému prezidentovi protokolistka

14.06.2024 18:45

Akých protokolárnych prešľapov sa dopúšťali predchodcovia nového prezidenta?

Jan Lipavský

Lipavský príde na Slovensko, stretne sa s najvyššími predstaviteľmi. Rokovať budú aj o Ukrajine

14.06.2024 18:08

Český minister zahraničných vecí prichádza na Slovensko v čase, keď Česko začiatkom marca odložilo česko-slovenské medzivládne konzultácie.

SR Strečno I/18 doprava obmedzenie SSC VÚD ZAX

Pod Strečnom havarovalo auto, v úseku sa tvoria rozsiahle kolóny

14.06.2024 17:25

Úsek motoristom odporúčajú obísť cez Terchovú.

čaputová

Moje milované Slovensko, bolo mi cťou slúžiť ti, lúčila sa Čaputová. Krajina je zranená, ale verí jej

14.06.2024 15:44, aktualizované: 18:11

Zuzana Čaputová predniesla posledný verejný príhovor vo funkcii hlavy štátu.

strazca

Strážca odpovedá: “Prichádza ráno, ale aj noc.” - Izaiáš 21:12.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 70
Celková čítanosť: 96821x
Priemerná čítanosť článkov: 1383x

Autor blogu

Kategórie