Založ si blog

Mystický Veľký Babylon zo Zjavenia

Jungov Doslovný Preklad: “A na jej čele bolo napísané meno: Tajomstvo, Veľký Babylon, Matka dievok a ohavností zeme.” – Zjavenie 17:5.

Preklad Dobrej Správy: “Na jej čele bolo napísané meno, ktoré má tajný význam: „Veľký Babylon, matka všetkých prostitútok a zvrhlíkov na svete.” – Zjavenie 17:5.

Berejská Doslovná Biblia: “A na jej čele bolo napísané meno, tajomstvo: Veľký Babylon, matka neviestok a ohavností zeme.” – Zjavenie 17:5.

Nový Živý Preklad: “Na čele mala napísané tajomné meno: „Veľký Babylon, matka všetkých prostitútok a obscénností na svete.” – Zjavenie 17:5.

Na porovnanie aj preklad NSSP Strážnej Veže: “A na čele mala napísané záhadné meno: ‚Veľký Babylon, matka prostitútok a ohavností zeme.“ – Zjavenie 17:5.

Zaujímavý detail získame, keď použijeme Interlineárny preklad SV – preklad Kráľovstva Gréckych Písiem z roku 1985. Grécky výraz γῆς je preložený slovenskym výrazom “pôda” alebo anglickým “land”, či španielskym slovom “tierra”.

Ešte zaujímavejšie je, že anglické slovo “earth” sa môže preložiť do slovenčiny viacerými výrazmi: uzemnený, zemný, svet, uzemnenie, pôda, pevnina, hlina, brloh, uzemniť. Najpravdepodobnejšie by boli slová pôda, svet alebo hlina.

V konečnom dôsledku výraz “prostitútka” je v Biblii použité Stvoriteľom života, Bohom Jehovom, exkluzívne len voči organizácii, ktorá bola v špeciálnej Zmluve s ním! Nikde v Biblii Boh nepoužíva výraz “prostitútka” voči inému náboženstvu sveta! 

Svet sa pomíňa a s ním aj jeho túžby!

25.11.2023

V jednom z posledných listov po svojom evanjéliu a knihy Zjavenie, ktoré apoštol Ján napísal pomazaným bratom Ježiša Krista a tiež adoptovaným synom Jehovu Boha, pod inšpiráciou, na ich povzbudenie a posilnenie pokračovať v čistej Kresťanskej viere, ktorú získali od Ježiša Krista, jednosplodeného syna Stvoriteľa, im napísal tieto slová: “Nemilujte svet ani to, čo je vo [...]

Jehova Boh oddelí pravú vieru od falošnej!

20.11.2023

Strážna veža až dodnes nesprávne použila na kresťanstvo prakticky všetky odsudzujúce proroctvá, ktoré Jehova Boh pôvodne namieril proti svojvoľnému Izraelu, a tiež i Judsku. Mysliaci človek by sa mohol prirodzene čudovať, prečo si Boh robil toľko problémov, aby pokarhal, potrestal a napravil modloslužobný systém falošného uctievania, s ktorým nemá nič spoločné a [...]

Inšpirácia znamená ľudskú predstavivosť?

18.11.2023

Na ročnej schôdzi vedúceho zboru svedkov Jehovových v 2023 vysvetlili význam Božej inšpirácie následovným dodatočným spôsobom pre informáciu všetkých svedkov Jehovu Boha, vrátane tých, ktorí sú pomazaní bratia Ježiša Krista, a ktorým ich Pán a tiež i Kráľ povedal: “Vám je dané rozumieť svätým tajomstvám nebeského Kráľovstva, ale im (nepomazaným) to nie je [...]

fico, pellegrini

Najviac ľudí dôveruje z novej vlády Pellegrinimu, Fico až na štvrtom mieste

30.11.2023 22:48

Premiérovi Robertovi Ficovi dôveruje 40 percent a nedôveruje 54 percent opýtaných, ukázal prieskum.

PVV, Fico, Pellegrini, Kaliňák, Danko

Vládna koalícia sa dohodla na návrhu budúcoročného rozpočtu

30.11.2023 22:02, aktualizované: 22:16

Návrhy vláda prerokuje hneď v pondelok, Národná rada môže o nich začať rokovať v stredu.

lekaren, liek, choroba, lieky

Protimonopolný úrad preveruje možný kartel medzi dodávateľmi liekov a zdravotníckych pomôcok

30.11.2023 21:39

Dôvodom neohlásenej inšpekcie boli podozrenia, že porušili pravidlá hospodárskej súťaže.

tank Abrams

Forbes o miliónových motoroch tankov Abrams na Ukrajine: Neradi zostávajú špinavé

30.11.2023 20:00

Dvakrát za deň musia posádky amerických tankov Abrams na Ukrajine vykonať istú procedúru, inak hrozí poškodenie motora za milión dolárov.

strazca

Strážca odpovedá: “Prichádza ráno, ale aj noc.” - Izaiáš 21:12.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 38
Celková čítanosť: 50211x
Priemerná čítanosť článkov: 1321x

Autor blogu

Kategórie