Založ si blog

Mystický Veľký Babylon zo Zjavenia

Jungov Doslovný Preklad: “A na jej čele bolo napísané meno: Tajomstvo, Veľký Babylon, Matka dievok a ohavností zeme.” – Zjavenie 17:5.

Preklad Dobrej Správy: “Na jej čele bolo napísané meno, ktoré má tajný význam: „Veľký Babylon, matka všetkých prostitútok a zvrhlíkov na svete.” – Zjavenie 17:5.

Berejská Doslovná Biblia: “A na jej čele bolo napísané meno, tajomstvo: Veľký Babylon, matka neviestok a ohavností zeme.” – Zjavenie 17:5.

Nový Živý Preklad: “Na čele mala napísané tajomné meno: „Veľký Babylon, matka všetkých prostitútok a obscénností na svete.” – Zjavenie 17:5.

Na porovnanie aj preklad NSSP Strážnej Veže: “A na čele mala napísané záhadné meno: ‚Veľký Babylon, matka prostitútok a ohavností zeme.“ – Zjavenie 17:5.

Zaujímavý detail získame, keď použijeme Interlineárny preklad SV – preklad Kráľovstva Gréckych Písiem z roku 1985. Grécky výraz γῆς je preložený slovenskym výrazom “pôda” alebo anglickým “land”, či španielskym slovom “tierra”.

Ešte zaujímavejšie je, že anglické slovo “earth” sa môže preložiť do slovenčiny viacerými výrazmi: uzemnený, zemný, svet, uzemnenie, pôda, pevnina, hlina, brloh, uzemniť. Najpravdepodobnejšie by boli slová pôda, svet alebo hlina.

V konečnom dôsledku výraz “prostitútka” je v Biblii použité Stvoriteľom života, Bohom Jehovom, exkluzívne len voči organizácii, ktorá bola v špeciálnej Zmluve s ním! Nikde v Biblii Boh nepoužíva výraz “prostitútka” voči inému náboženstvu sveta! 

Strážna Veža sa priznáva k svojim bludom!

19.07.2024

V prvom rade si pozrime na synonymá výrazu “blud”. Po prvé sa tomu všeobecne rozumie ako mylný názor alebo omyl. Po druhé, v náboženstve sa vzťahuke na herézu. Po tretie, aj psychiatria používa výraz blud v zmysle duševnej poruchy. Ale po štvrté sa môže vzťahovať na blúdenie alebo blúznenie. Zoberme si postupne jeden výraz slova “blud” po druhom a postupne . Prvý [...]

Strážna Veža a jej eufemistický (meta) jazyk

15.07.2024

V knihe od St. Hassana pod názvom “Boj s kultovou kontrolou mysle” medzi iným čítame toto: “Sektársky jazyk mení významy slov a nahrádza ich s inými, od bežného používania odlišnými významami. Sekty to robia za tým účelom, aby sa slovne vyhli priamemu pomenovaniu toho, čo skutočne učia alebo robia a aby ich členom táto skutočnosť unikla.“ Jeden príklad: [...]

O Božom Večnom Svätom Tajomstve

08.07.2024

“Vám je dané rozumieť svätým tajomstvám nebeského Kráľovstva, ale im to nie je dané…Verte mi, mnohí proroci a spravodliví túžili vidieť, čo vidíte vy, ale nevideli to, a túžili počuť, čo počujete vy, ale nepočuli to.” – Matúš 13:11-17. Sväté tajomstvo v Biblii je také, ktoré môže byť oznámené iba Božským zjavením, lebo [...]

Joe Biden

Biden vysvetľoval, prečo nekandiduje. 'Odovzdal pochodeň' novej generácii, aby 'zachránil demokraciu'

25.07.2024 05:35

Prezident USA Joe Biden v stredu vyhlásil, že sa vzdal kandidatúry v novembrových prezidentských voľbách, aby ochránil demokraciu.

Včielka, opeľovanie, kvietok, mReportér

Matka príroda v plnej kráse. Pozrite sa zblízka, ako včielka opeľuje kvietok

25.07.2024 05:00

Zábery, ktoré sa podarilo zachytiť nášmu mReportérovi.

medveď hnedý

Medveď v Šútove zaútočil na cyklistu, previezli ho do nemocnice

24.07.2024 22:15

Od začiatku roka do 1. júla eviduje Štátna ochrana prírody 793 hlásení o výskyte a strete medveďa s človekom.

Russia Ukraine Moscow Mood

Moskva láka svojich mužov na front. Za akú odmenu ich chce vidieť bojovať proti Ukrajincom?

24.07.2024 19:00

Rusko má zjavne problém s náborom mužov, ktorí sú ochotní zapojiť sa do invázie. Moskovský starosta oznámil, že mesto im ponúka vysokú prémiu.

strazca

Strážca odpovedá: “Prichádza ráno, ale aj noc.” - Izaiáš 21:12.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 75
Celková čítanosť: 104570x
Priemerná čítanosť článkov: 1394x

Autor blogu

Kategórie