Založ si blog

Prorocké predobrazy z prvého storočia

“Všetko, čo bolo napísané predtým, bolo napísané na naše poučenie, aby sme vďaka svojej vytrvalosti a úteche, ktorú dáva Písmo, mali nádej. Nech vám Boh, ktorý poskytuje vytrvalosť a útechu, pomôže, aby ste všetci zmýšľali tak ako Kristus Ježiš” – Rimanom 15:4, 5.

Pravdaže apoštol Pavol mal na mysli Hebrejské Inšpirované Písma, hlavne prorocké knihy, ktorých proroctvá sa čiastočne splnili v Izraeli v prvom storočí, ale ktoré budú mať konečné splnenie v krátkej budúcnosti v druhom príchode Ježiša Krista.

Preto, keď bol Ježiš Kristus popravený vodcami Izraela spolu s predstaviteľmi Ríma, musel už ako vzkriesená nesmrteľná bytosť pripomenúť svojim učeníkom: “Prečo neveríte tomu, čo hovorili proroci? Či nemal Kristus toto všetko vytrpieť, aby bol oslávený?“ – Lukáš 24:26.

Podobne je to aj s Gréckymi Inšpirovanými Písmami! Obsahujú nespočetné (až dodnes ich nikto všetky nespočítal) prorocké predobrazy splňajúce sa v dnešných posledných dňoch súčasného systému vecí, a pred druhým príchodom Krista!

Jeden taký prorocký predobraz je sám apoštol Pavol, keď pod inšpiráciou píše: “Potom my, ktorí budeme v tom čase žiť, budeme spolu s nimi uchvátení v oblakoch, aby sme sa vo vzduchu stretli s Pánom. Potom už budeme s Pánom navždy.” – 1. Tesaloničanom 4:17.

Inými slovami apoštol Pavol je prorocký predobraz ostatku pomazaných bratov Ježiša Krista a adoptovaných synov Jehovu Boha žijúcich v čase, keď začne Jehovov deň alebo dnes už deň nášho Pána Ježiša Krista!

Strážna Veža sa priznáva k svojim bludom!

19.07.2024

V prvom rade si pozrime na synonymá výrazu “blud”. Po prvé sa tomu všeobecne rozumie ako mylný názor alebo omyl. Po druhé, v náboženstve sa vzťahuke na herézu. Po tretie, aj psychiatria používa výraz blud v zmysle duševnej poruchy. Ale po štvrté sa môže vzťahovať na blúdenie alebo blúznenie. Zoberme si postupne jeden výraz slova “blud” po druhom a postupne . Prvý [...]

Strážna Veža a jej eufemistický (meta) jazyk

15.07.2024

V knihe od St. Hassana pod názvom “Boj s kultovou kontrolou mysle” medzi iným čítame toto: “Sektársky jazyk mení významy slov a nahrádza ich s inými, od bežného používania odlišnými významami. Sekty to robia za tým účelom, aby sa slovne vyhli priamemu pomenovaniu toho, čo skutočne učia alebo robia a aby ich členom táto skutočnosť unikla.“ Jeden príklad: [...]

O Božom Večnom Svätom Tajomstve

08.07.2024

“Vám je dané rozumieť svätým tajomstvám nebeského Kráľovstva, ale im to nie je dané…Verte mi, mnohí proroci a spravodliví túžili vidieť, čo vidíte vy, ale nevideli to, a túžili počuť, čo počujete vy, ale nepočuli to.” – Matúš 13:11-17. Sväté tajomstvo v Biblii je také, ktoré môže byť oznámené iba Božským zjavením, lebo [...]

Joe Biden

Biden vysvetľoval, prečo nekandiduje. 'Odovzdal pochodeň' novej generácii, aby 'zachránil demokraciu'

25.07.2024 05:35

Prezident USA Joe Biden v stredu vyhlásil, že sa vzdal kandidatúry v novembrových prezidentských voľbách, aby ochránil demokraciu.

Včielka, opeľovanie, kvietok, mReportér

Matka príroda v plnej kráse. Pozrite sa zblízka, ako včielka opeľuje kvietok

25.07.2024 05:00

Zábery, ktoré sa podarilo zachytiť nášmu mReportérovi.

medveď hnedý

Medveď v Šútove zaútočil na cyklistu, previezli ho do nemocnice

24.07.2024 22:15

Od začiatku roka do 1. júla eviduje Štátna ochrana prírody 793 hlásení o výskyte a strete medveďa s človekom.

Russia Ukraine Moscow Mood

Moskva láka svojich mužov na front. Za akú odmenu ich chce vidieť bojovať proti Ukrajincom?

24.07.2024 19:00

Rusko má zjavne problém s náborom mužov, ktorí sú ochotní zapojiť sa do invázie. Moskovský starosta oznámil, že mesto im ponúka vysokú prémiu.

strazca

Strážca odpovedá: “Prichádza ráno, ale aj noc.” - Izaiáš 21:12.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 75
Celková čítanosť: 104568x
Priemerná čítanosť článkov: 1394x

Autor blogu

Kategórie