Založ si blog

Nechoďte nad to, čo učil Ježiš Kristus!

“Dávajte si na seba pozor, aby ste neprišli o to, na čom sme pracovali, ale aby ste dostali plnú odmenu. Kto ide nad to, čo učil Kristus, a nedrží sa jeho učenia, nemá Božie schválenie. Kto sa drží tohto učenia, má schválenie Otca aj Syna.”2. Jána 1:8, 9.

Jeden taký príklad, kde vedenie spoločnosti Strážna Veža či ich vedúci zbor “išiel nad to, čo učil Ježiš Kristus”, je téma “verného a rozvážneho otroka”, ktorú Ježiš Kristus už im aj vysvetlil, ale vo forme otázky v evanjéliu Matúša, keď povedal:

“Kto je ten verný a rozvážny otrok, ktorého jeho pán ustanovil nad svojím služobníctvom, aby mu dával pokrm v pravý čas? Ten otrok bude šťastný, ak jeho pán pri svojom príchode zistí, že to robí. Hovorím vám, ustanoví ho nad celým svojím majetkom.”Matúš 24:45-47.

V spojení s týmto učením je spojené aj varovanie Ježiša Krista v knihe Zjavenie, ktoré mu bolo dané Bohom, a kde cez svojho anjela ho prezentoval svojmu apoštolovi Jánovi, ale na konci ho varoval, vrátane všetkých jeho pomazaných bratov:

“Každého, kto počuje prorocké slová tohto zvitku, varujem: Kto k nim niečo pridá, tomu Boh pridá rán, o ktorých sa píše v tomto zvitku..a vezme mu podiel z toho, o čom sa píše v tomto zvitku – nedovolí mu jesť ovocie zo stromov života.”Zjavenie 22:18, 19.

Svet sa pomíňa a s ním aj jeho túžby!

25.11.2023

V jednom z posledných listov po svojom evanjéliu a knihy Zjavenie, ktoré apoštol Ján napísal pomazaným bratom Ježiša Krista a tiež adoptovaným synom Jehovu Boha, pod inšpiráciou, na ich povzbudenie a posilnenie pokračovať v čistej Kresťanskej viere, ktorú získali od Ježiša Krista, jednosplodeného syna Stvoriteľa, im napísal tieto slová: “Nemilujte svet ani to, čo je vo [...]

Jehova Boh oddelí pravú vieru od falošnej!

20.11.2023

Strážna veža až dodnes nesprávne použila na kresťanstvo prakticky všetky odsudzujúce proroctvá, ktoré Jehova Boh pôvodne namieril proti svojvoľnému Izraelu, a tiež i Judsku. Mysliaci človek by sa mohol prirodzene čudovať, prečo si Boh robil toľko problémov, aby pokarhal, potrestal a napravil modloslužobný systém falošného uctievania, s ktorým nemá nič spoločné a [...]

Inšpirácia znamená ľudskú predstavivosť?

18.11.2023

Na ročnej schôdzi vedúceho zboru svedkov Jehovových v 2023 vysvetlili význam Božej inšpirácie následovným dodatočným spôsobom pre informáciu všetkých svedkov Jehovu Boha, vrátane tých, ktorí sú pomazaní bratia Ježiša Krista, a ktorým ich Pán a tiež i Kráľ povedal: “Vám je dané rozumieť svätým tajomstvám nebeského Kráľovstva, ale im (nepomazaným) to nie je [...]

fico, pellegrini

Najviac ľudí dôveruje z novej vlády Pellegrinimu, Fico až na štvrtom mieste

30.11.2023 22:48

Premiérovi Robertovi Ficovi dôveruje 40 percent a nedôveruje 54 percent opýtaných, ukázal prieskum.

PVV, Fico, Pellegrini, Kaliňák, Danko

Vládna koalícia sa dohodla na návrhu budúcoročného rozpočtu

30.11.2023 22:02, aktualizované: 22:16

Návrhy vláda prerokuje hneď v pondelok, Národná rada môže o nich začať rokovať v stredu.

lekaren, liek, choroba, lieky

Protimonopolný úrad preveruje možný kartel medzi dodávateľmi liekov a zdravotníckych pomôcok

30.11.2023 21:39

Dôvodom neohlásenej inšpekcie boli podozrenia, že porušili pravidlá hospodárskej súťaže.

tank Abrams

Forbes o miliónových motoroch tankov Abrams na Ukrajine: Neradi zostávajú špinavé

30.11.2023 20:00

Dvakrát za deň musia posádky amerických tankov Abrams na Ukrajine vykonať istú procedúru, inak hrozí poškodenie motora za milión dolárov.

strazca

Strážca odpovedá: “Prichádza ráno, ale aj noc.” - Izaiáš 21:12.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 38
Celková čítanosť: 50208x
Priemerná čítanosť článkov: 1321x

Autor blogu

Kategórie