Založ si blog

Prorocké predobrazy z prvého storočia 2

Ako ďalší príklad diablovho zákerného vplyvu na uctievateľov Jehovu Boha, Strážna veža uvádza, že veľký Jehovov deň, známy v Písme aj ako deň patriaci Jehovovi, sa začne v budúcnosti, keď bude falošné náboženstvo zničené. Avšak ešte v januári 2013 Strážna Veža uviedla, že deň patriaci Jehovovi sa začal v roku 1914! Takže kedy to bude?

Článok s názvom „Zostaň v Jehovovom údolí ochrany“ naznačuje, že organizácia, na ktorú dohliada Spoločnosť Strážna veža, je údolím ochrany znázorneným v 14. kapitole proroctva Zachariáša. Je teda jasné, že Strážna veža používa to, čo Jehova v Ezechielovi opisuje ako „veštenie s dvojitou tvárou“, aby presadila svoj plán, ktorým je presvedčiť Jehovových svedkov, že organizácia je a vždy bude jediným prostriedkom na záchranu.

Skutočnosť, že takéto nezrovnalosti sú vždy spojené s oslavovaním organizácie ako Boží hovorca a miesto spásy, by mala dať rozumným Jehovovým svedkom dôvod zastaviť sa a zamyslieť sa nad tým, čo sa deje. Napokon, keď raz Pavol a Barnabáš cestovali vo svojej službe, dievča posadnuté démonom veštenia ich nasledovalo a nahlas vyhlasovalo, že sú to muži, ktorých poslal Najvyšší aby zvestovali cestu spásy. Klamal démon? Nie. Hovoril pravdu – premieňal sa na anjela svetla. Nemalo by sa teda zdať neobvyklé, že démoni propagujú Spoločnosť Strážna veža ako duchovný raj a „údolie ochrany“. Prečo by však démoni podporovali Jehovovu organizáciu?

Na chvíľu sa zamyslite nad tým, čo sa stane, keď čoskoro začne autentická parúzia, ako sa určite musí stať! Čo potom? Použije Boh potom Strážnu vežu na zhromaždenie svojich vtedy rozhádzaných ovečiek, aj keď bola Spoločnosť zdiskreditovaná ako úmyselný podvod týkajúci sa Kristovej parúzie z roku 1914? Neexistuje taká šanca, že sa to stane! V tomto bode sa všetko, čo zostane zo Spoločnosti Strážna veža, stane pre Jehovových svedkov pascou a kameňom úrazu. Démoni teda propagujú Spoločnosť ako prístav spásy, vediac, že skutočná parúzia ešte nezačala!

Svet sa pomíňa a s ním aj jeho túžby!

25.11.2023

V jednom z posledných listov po svojom evanjéliu a knihy Zjavenie, ktoré apoštol Ján napísal pomazaným bratom Ježiša Krista a tiež adoptovaným synom Jehovu Boha, pod inšpiráciou, na ich povzbudenie a posilnenie pokračovať v čistej Kresťanskej viere, ktorú získali od Ježiša Krista, jednosplodeného syna Stvoriteľa, im napísal tieto slová: “Nemilujte svet ani to, čo je vo [...]

Jehova Boh oddelí pravú vieru od falošnej!

20.11.2023

Strážna veža až dodnes nesprávne použila na kresťanstvo prakticky všetky odsudzujúce proroctvá, ktoré Jehova Boh pôvodne namieril proti svojvoľnému Izraelu, a tiež i Judsku. Mysliaci človek by sa mohol prirodzene čudovať, prečo si Boh robil toľko problémov, aby pokarhal, potrestal a napravil modloslužobný systém falošného uctievania, s ktorým nemá nič spoločné a [...]

Inšpirácia znamená ľudskú predstavivosť?

18.11.2023

Na ročnej schôdzi vedúceho zboru svedkov Jehovových v 2023 vysvetlili význam Božej inšpirácie následovným dodatočným spôsobom pre informáciu všetkých svedkov Jehovu Boha, vrátane tých, ktorí sú pomazaní bratia Ježiša Krista, a ktorým ich Pán a tiež i Kráľ povedal: “Vám je dané rozumieť svätým tajomstvám nebeského Kráľovstva, ale im (nepomazaným) to nie je [...]

fico, pellegrini

Najviac ľudí dôveruje z novej vlády Pellegrinimu, Fico až na štvrtom mieste

30.11.2023 22:48

Premiérovi Robertovi Ficovi dôveruje 40 percent a nedôveruje 54 percent opýtaných, ukázal prieskum.

PVV, Fico, Pellegrini, Kaliňák, Danko

Vládna koalícia sa dohodla na návrhu budúcoročného rozpočtu

30.11.2023 22:02, aktualizované: 22:16

Návrhy vláda prerokuje hneď v pondelok, Národná rada môže o nich začať rokovať v stredu.

lekaren, liek, choroba, lieky

Protimonopolný úrad preveruje možný kartel medzi dodávateľmi liekov a zdravotníckych pomôcok

30.11.2023 21:39

Dôvodom neohlásenej inšpekcie boli podozrenia, že porušili pravidlá hospodárskej súťaže.

tank Abrams

Forbes o miliónových motoroch tankov Abrams na Ukrajine: Neradi zostávajú špinavé

30.11.2023 20:00

Dvakrát za deň musia posádky amerických tankov Abrams na Ukrajine vykonať istú procedúru, inak hrozí poškodenie motora za milión dolárov.

strazca

Strážca odpovedá: “Prichádza ráno, ale aj noc.” - Izaiáš 21:12.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 38
Celková čítanosť: 50216x
Priemerná čítanosť článkov: 1321x

Autor blogu

Kategórie