Založ si blog

Prekrúcajú pravdu na svoju skazu!

O apoštolovi Pavlovi a jeho štrnásť inšpirovaných listoch (viac ako polovica inšpirovaných Gréckych Písiem) apoštol Peter pod inšpiráciou (ako absolútna Božia pravda) napísal pre pomazaných bratov Ježiša Krista toto varovanie:

“Hovorí (apoštol Pavol) o tom vo všetkých svojich listoch. Ale sú v nich niektoré ťažko zrozumiteľné myšlienky, ktoré neznalí a nestáli ľudia na svoju vlastnú skazu prekrúcajú, ako to robia aj s ostatnými časťami Písma.” – 2. Petra 3:16.

V článku pod titulkou “Kto ochráni civilistov? – Čo hovorí Biblia?” Už na svojej hlavnej stránke jw.org/sk/ informuje, medzi iným, že “Božie Kráľovstvo už čoskoro urobí na zemi veľké zmeny”! Podľa SV začalo vládnuť v roku 1914, a počas prvých viac ako 100 rokov neurobilo nič?

Takže alebo je Ježiš Kristus neefektívny kráľ alebo vedenie Stražnej Veže sa prorocky pomýlilo, keď až dodnes učia, že Ježiš Kristus už začal vládnuť, ale tiež že ešte len začne vládnuť v krátkej budúcnosti alebo ten čas na jeho celosvetovú vládu ešte nezačal?!

Strážna Veža sa priznáva k svojim bludom!

19.07.2024

V prvom rade si pozrime na synonymá výrazu “blud”. Po prvé sa tomu všeobecne rozumie ako mylný názor alebo omyl. Po druhé, v náboženstve sa vzťahuke na herézu. Po tretie, aj psychiatria používa výraz blud v zmysle duševnej poruchy. Ale po štvrté sa môže vzťahovať na blúdenie alebo blúznenie. Zoberme si postupne jeden výraz slova “blud” po druhom a postupne . Prvý [...]

Strážna Veža a jej eufemistický (meta) jazyk

15.07.2024

V knihe od St. Hassana pod názvom “Boj s kultovou kontrolou mysle” medzi iným čítame toto: “Sektársky jazyk mení významy slov a nahrádza ich s inými, od bežného používania odlišnými významami. Sekty to robia za tým účelom, aby sa slovne vyhli priamemu pomenovaniu toho, čo skutočne učia alebo robia a aby ich členom táto skutočnosť unikla.“ Jeden príklad: [...]

O Božom Večnom Svätom Tajomstve

08.07.2024

“Vám je dané rozumieť svätým tajomstvám nebeského Kráľovstva, ale im to nie je dané…Verte mi, mnohí proroci a spravodliví túžili vidieť, čo vidíte vy, ale nevideli to, a túžili počuť, čo počujete vy, ale nepočuli to.” – Matúš 13:11-17. Sväté tajomstvo v Biblii je také, ktoré môže byť oznámené iba Božským zjavením, lebo [...]

Joe Biden

Biden vysvetľoval, prečo nekandiduje. 'Odovzdal pochodeň' novej generácii, aby 'zachránil demokraciu'

25.07.2024 05:35

Prezident USA Joe Biden v stredu vyhlásil, že sa vzdal kandidatúry v novembrových prezidentských voľbách, aby ochránil demokraciu.

Včielka, opeľovanie, kvietok, mReportér

Matka príroda v plnej kráse. Pozrite sa zblízka, ako včielka opeľuje kvietok

25.07.2024 05:00

Zábery, ktoré sa podarilo zachytiť nášmu mReportérovi.

medveď hnedý

Medveď v Šútove zaútočil na cyklistu, previezli ho do nemocnice

24.07.2024 22:15

Od začiatku roka do 1. júla eviduje Štátna ochrana prírody 793 hlásení o výskyte a strete medveďa s človekom.

Russia Ukraine Moscow Mood

Moskva láka svojich mužov na front. Za akú odmenu ich chce vidieť bojovať proti Ukrajincom?

24.07.2024 19:00

Rusko má zjavne problém s náborom mužov, ktorí sú ochotní zapojiť sa do invázie. Moskovský starosta oznámil, že mesto im ponúka vysokú prémiu.

strazca

Strážca odpovedá: “Prichádza ráno, ale aj noc.” - Izaiáš 21:12.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 75
Celková čítanosť: 104571x
Priemerná čítanosť článkov: 1394x

Autor blogu

Kategórie