Založ si blog

Inšpirácia znamená ľudskú predstavivosť?

Na ročnej schôdzi vedúceho zboru svedkov Jehovových v 2023 vysvetlili význam Božej inšpirácie následovným dodatočným spôsobom pre informáciu všetkých svedkov Jehovu Boha, vrátane tých, ktorí sú pomazaní bratia Ježiša Krista, a ktorým ich Pán a tiež i Kráľ povedal: “Vám je dané rozumieť svätým tajomstvám nebeského Kráľovstva, ale im (nepomazaným) to nie je dané.”Matúš 13:11.

Aký je proces s novými informáciami spoločnosti SV? Člen Vedúceho Zboru, Jeffery Winder vysvetľuje: ak sa nám objaví nový detail, možno si člen vedúceho zboru všimne niečo, čo môže vyvolať otázku. Tak sa pýtame: Vyžaduje si to teraz alebo oprávňuje dodatočný výskum? Ak je odpoveď áno, potom je pripravený výskumný tím. Takže ten zhromaždí súhrn všetkého, čo sme už publikovali od roku 1879, i všetky predchádzajúce strážne veže s tým, čo bolo povedané, a kontextom verša. Aký význam má pre paralelné účty pochopenie? Aký vplyv má pôvodná hebrejčina alebo gréčtina na tento verš? 

Keď je zostavený list, vráti sa späť do rúk vedúceho zboru na preskúmanie. Každý jeden člen vedúceho zboru, si to preštuduje a diskutuje sa o tom v modlitbe, spoliehajúc sa na Jehovovho Svätého Ducha. Takže toto nám už i pomáha pochopiť proces Božej inšpirácie (inšpirovania alebo predstavy jednotlivcov). Brat Cook sa snaží ubezpečiť, že i keď Satan Diabol neustále útočí, Jehova Boh nám naďalej lojálne poskytuje pochopenie toho, čo my teraz potrebujeme, aby sme nezostali bez vedenia a nepotkýnaťli sa v duchovnej tme!

Takže teraz, keď už majú nové svetlo (vo forme nových asktualizácií, ktoré nám dnes už nahradia predchádzajúce nové svetlo, ale získané podobným procesom, či nekonečnými úpravami), prinúti nás premýšľať, či to už bolo ale skutočne inšpirované Božím Svätým Duchom alebo či v ich očiach asi nebolo. Božia Inšpirácia potom nadobúde aj ľudskú predstavivosť!

Strážna Veža sa priznáva k svojim bludom!

19.07.2024

V prvom rade si pozrime na synonymá výrazu “blud”. Po prvé sa tomu všeobecne rozumie ako mylný názor alebo omyl. Po druhé, v náboženstve sa vzťahuke na herézu. Po tretie, aj psychiatria používa výraz blud v zmysle duševnej poruchy. Ale po štvrté sa môže vzťahovať na blúdenie alebo blúznenie. Zoberme si postupne jeden výraz slova “blud” po druhom a postupne . Prvý [...]

Strážna Veža a jej eufemistický (meta) jazyk

15.07.2024

V knihe od St. Hassana pod názvom “Boj s kultovou kontrolou mysle” medzi iným čítame toto: “Sektársky jazyk mení významy slov a nahrádza ich s inými, od bežného používania odlišnými významami. Sekty to robia za tým účelom, aby sa slovne vyhli priamemu pomenovaniu toho, čo skutočne učia alebo robia a aby ich členom táto skutočnosť unikla.“ Jeden príklad: [...]

O Božom Večnom Svätom Tajomstve

08.07.2024

“Vám je dané rozumieť svätým tajomstvám nebeského Kráľovstva, ale im to nie je dané…Verte mi, mnohí proroci a spravodliví túžili vidieť, čo vidíte vy, ale nevideli to, a túžili počuť, čo počujete vy, ale nepočuli to.” – Matúš 13:11-17. Sväté tajomstvo v Biblii je také, ktoré môže byť oznámené iba Božským zjavením, lebo [...]

vojna na Ukrajine, Oleksander Syrskyj, Kyrylo Budanov

ONLINE: Syrskyj: Máme plán, ako opäť získať Krym. Rusi majú ohromujúce straty ľudí

25.07.2024 06:20

Je realistické znovu získať Krym, tvrdí hlavný veliteľ ukrajinskej armády Syrskyj. Rusi podľa neho postupujú, lebo majú oveľa lepšie zdroje, viac všetkého.

Mikuláš Černák, výstupný oddiel

Väzni majú šancu na návrat, projektom prešiel aj Černák. Psychiater: Ako by reagovala spoločnosť na jeho prepustenie, je dilema

25.07.2024 06:00

Ak by sa Mikuláš Černák dostal na slobodu, stal by sa prvým na doživotie odsúdeným, ktorého by podmienečne prepustili.

NATO, výcvik

Môže NATO urobiť niečo, čo Rusko zabolí? Odpovedá austrálsky generál

25.07.2024 06:00

Po viac ako dvoch rokoch od invázie na Ukrajine sú Rusi skúsenejší a sú nebezpečnejším protivníkom. Myslí si to austrálsky generálmajor vo výslužbe Mick Ryan.

Joe Biden

Biden vysvetľoval, prečo nekandiduje. 'Odovzdal pochodeň' novej generácii, aby 'zachránil demokraciu'

25.07.2024 05:35

Prezident USA Joe Biden v stredu vyhlásil, že sa vzdal kandidatúry v novembrových prezidentských voľbách, aby ochránil demokraciu.

strazca

Strážca odpovedá: “Prichádza ráno, ale aj noc.” - Izaiáš 21:12.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 75
Celková čítanosť: 104582x
Priemerná čítanosť článkov: 1394x

Autor blogu

Kategórie