Založ si blog

Inšpirácia znamená ľudskú predstavivosť?

Na ročnej schôdzi vedúceho zboru svedkov Jehovových v 2023 vysvetlili význam Božej inšpirácie následovným dodatočným spôsobom pre informáciu všetkých svedkov Jehovu Boha, vrátane tých, ktorí sú pomazaní bratia Ježiša Krista, a ktorým ich Pán a tiež i Kráľ povedal: “Vám je dané rozumieť svätým tajomstvám nebeského Kráľovstva, ale im (nepomazaným) to nie je dané.”Matúš 13:11.

Aký je proces s novými informáciami spoločnosti SV? Člen Vedúceho Zboru, Jeffery Winder vysvetľuje: ak sa nám objaví nový detail, možno si člen vedúceho zboru všimne niečo, čo môže vyvolať otázku. Tak sa pýtame: Vyžaduje si to teraz alebo oprávňuje dodatočný výskum? Ak je odpoveď áno, potom je pripravený výskumný tím. Takže ten zhromaždí súhrn všetkého, čo sme už publikovali od roku 1879, i všetky predchádzajúce strážne veže s tým, čo bolo povedané, a kontextom verša. Aký význam má pre paralelné účty pochopenie? Aký vplyv má pôvodná hebrejčina alebo gréčtina na tento verš? 

Keď je zostavený list, vráti sa späť do rúk vedúceho zboru na preskúmanie. Každý jeden člen vedúceho zboru, si to preštuduje a diskutuje sa o tom v modlitbe, spoliehajúc sa na Jehovovho Svätého Ducha. Takže toto nám už i pomáha pochopiť proces Božej inšpirácie (inšpirovania alebo predstavy jednotlivcov). Brat Cook sa snaží ubezpečiť, že i keď Satan Diabol neustále útočí, Jehova Boh nám naďalej lojálne poskytuje pochopenie toho, čo my teraz potrebujeme, aby sme nezostali bez vedenia a nepotkýnaťli sa v duchovnej tme!

Takže teraz, keď už majú nové svetlo (vo forme nových asktualizácií, ktoré nám dnes už nahradia predchádzajúce nové svetlo, ale získané podobným procesom, či nekonečnými úpravami), prinúti nás premýšľať, či to už bolo ale skutočne inšpirované Božím Svätým Duchom alebo či v ich očiach asi nebolo. Božia Inšpirácia potom nadobúde aj ľudskú predstavivosť!

Svet sa pomíňa a s ním aj jeho túžby!

25.11.2023

V jednom z posledných listov po svojom evanjéliu a knihy Zjavenie, ktoré apoštol Ján napísal pomazaným bratom Ježiša Krista a tiež adoptovaným synom Jehovu Boha, pod inšpiráciou, na ich povzbudenie a posilnenie pokračovať v čistej Kresťanskej viere, ktorú získali od Ježiša Krista, jednosplodeného syna Stvoriteľa, im napísal tieto slová: “Nemilujte svet ani to, čo je vo [...]

Jehova Boh oddelí pravú vieru od falošnej!

20.11.2023

Strážna veža až dodnes nesprávne použila na kresťanstvo prakticky všetky odsudzujúce proroctvá, ktoré Jehova Boh pôvodne namieril proti svojvoľnému Izraelu, a tiež i Judsku. Mysliaci človek by sa mohol prirodzene čudovať, prečo si Boh robil toľko problémov, aby pokarhal, potrestal a napravil modloslužobný systém falošného uctievania, s ktorým nemá nič spoločné a [...]

Kto dnes rozumie biblickým proroctvám!

10.11.2023

“Jehova pôsobí, že všetko prispieva k naplneniu jeho zámeru, dokonca aj zlí, ktorí budú potrestaní v deň nešťastia.” – Príslovia 16:4. “No zlí ľudia nerozumejú spravodlivosti, ale tí, ktorí sa obracajú na Jehovu, (Boha Stvoriteľa), rozumejú všetkému.” – Príslovia 28:5. “Povedal im (Ježiš ku svojim pomazaným bratom): Vám je dané [...]

fico, pellegrini

Najviac ľudí dôveruje z novej vlády Pellegrinimu, Fico až na štvrtom mieste

30.11.2023 22:48

Premiérovi Robertovi Ficovi dôveruje 40 percent a nedôveruje 54 percent opýtaných, ukázal prieskum.

PVV, Fico, Pellegrini, Kaliňák, Danko

Vládna koalícia sa dohodla na návrhu budúcoročného rozpočtu

30.11.2023 22:02, aktualizované: 22:16

Návrhy vláda prerokuje hneď v pondelok, Národná rada môže o nich začať rokovať v stredu.

lekaren, liek, choroba, lieky

Protimonopolný úrad preveruje možný kartel medzi dodávateľmi liekov a zdravotníckych pomôcok

30.11.2023 21:39

Dôvodom neohlásenej inšpekcie boli podozrenia, že porušili pravidlá hospodárskej súťaže.

tank Abrams

Forbes o miliónových motoroch tankov Abrams na Ukrajine: Neradi zostávajú špinavé

30.11.2023 20:00

Dvakrát za deň musia posádky amerických tankov Abrams na Ukrajine vykonať istú procedúru, inak hrozí poškodenie motora za milión dolárov.

strazca

Strážca odpovedá: “Prichádza ráno, ale aj noc.” - Izaiáš 21:12.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 38
Celková čítanosť: 50218x
Priemerná čítanosť článkov: 1322x

Autor blogu

Kategórie