Založ si blog

Čo je vlastne biblický Jehovov deň!

Podľa biblického slovníka spoločnosti Strážna veža, Jehovov deň sa definuje ako: Zvláštne časové obdobie, nie 24 hodín, kedy sa Jehova aktívne prejavuje proti svojim nepriateľom a v prospech svojho ľudu. Po vykonaní Božieho rozsudku nad bezbožnými Jehova víťazí nad svojimi odporcami počas tohto „dňa“. Je to tiež čas záchrany a vyslobodenia pre spravodlivých, deň, v ktorom je sám Jehova vysoko vyvýšený ako Najvyšší. Je to teda dvojitým spôsobom jedinečný a výlučne Jehovov veľký deň!

Apoštol Ján bol zvlášť privilegovaný na to, aby pod inšpiráciou napísal všetko, čo sa v tomto súdnom dni Jehovu Boha, teraz už súdnom dni nášho Pána, Ježiša Krisat udeje! Pod inšpiráciou písal: “Pod vplyvom ducha som sa dostal do Pánovho dňa a počul som za sebou silný hlas, ktorý znel ako zvuk trúbky a hovoril: ‚Čo vidíš, napíš do zvitku a pošli siedmim zborom: do Efezu, Smyrny, Pergamu, Tyatíry, Sárd, Filadelfie a Laodicey‘.“ – Zjavenie 1:10, 11.

Prečo je tento deň nášho Pána Ježiša Krista “dvojitým spôsobom jedinečný a výlučne Jehovov veľký deň”? Pretože podľa princípu stanoveného pod inšpiráciou apoštola Petra, Boží súd začína od Božieho domu (1. Petra 4:17). Začne druhým príchodom Ježiša Krista, oddelí zlého pomazaného otroka a vyhodí ho von zo svojho Kresťanského zboru pomazaných. Verný otrok bude zapečatený a oslávený a tak sa splní očakávanie “celého stvorenia”:

“Lebo tvorstvo túžobne očakáva zjavenie Božích synov. Veď tvorstvo nebolo podrobené márnosti z vlastnej vôle, ale z vôle toho, ktorý ho podrobil márnosti a zároveň predložil nádej, že tvorstvo bude raz oslobodené z ľudského otroctva porušenosti a získa slávnu slobodu Božích detí. Veď vieme, že celé tvorstvo až dodnes spolu stená a trápi sa v bolesti…Ale aj my…túžobne očakávame prijatie za synov, oslobodenie od svojich tiel na základe výkupného. – Rimanom 8:19-22.

To znamená, okrem mnohých iných biblických detailov, že biblický Jehovov deň alebo teraz už deň nášho Pána Ježiša Krista je v podstate opakovanie v princípu Jehovovho dňa z prvého storočia, ktorý začal v roku 66 n.l. a skočil zničením Jeruzaléma a jeho impozantného chrámu na uctievanie Jehovu boha, v roku 70 n.l. Rímskymi légiami, presne ako predpovedal prorocky sám Ježiš Kristus so vzťahom na Boží dom!

Zneužívanie všetkých detí vo veľkom v SV!

01.10.2023

Čo sa týka pravého uctievania Stvoriteľa celého vesmíru, a jeho Zvrchovaného Vládcu, Boha Jehovu, Sväté Písmo alebo Biblia má dostatočnej informácie, aby si jeho uctievateľ nemýlil, či to robí správne alebo nesprávne! Učeník Ježiša Krista, jeho polobrat Jakub pod inšpiráciou to vyjadril takto: “Ak si niekto myslí, že uctieva Boha, ale nedrží svoj jazyk na uzde, [...]

Ježiš Kristus predpovedal Veľké Súženie

30.09.2023

Ohľadne jeho druhého príchodu v budúcnosti, Ježiš Kristus spomenul mnoho detailov, ktoré spoločne vysvetľujú nielen čas, ale aj mnohé situácie celosvetovo, dokazujúc, že splnil svoj sľub, keď svojim apoštolom a učeníkom povedal: “Keď odídem a pripravím vám miesto, prídem opäť a prijmem vás k sebe, aby ste boli aj vy tam, kde som ja. A cestu, kam [...]

Kto bude hovoriť mier a bezpečie!

26.09.2023

Apoštol Pavol napísal pod inšpiráciou (absolútna pravda) kresťanskému zboru v gréckom mestečku Tesaloniky z mesta Korint v prvom storočí, okolo roku 50 n.l., následujúce veľmi významné slová, ktoré majú zvlášť dnes veľký význam pre pravých pomazaných kresťanov, bratov Ježiša Krista a adoptovaných synov Jehovu Boha, ktorí podľa starovekých izraelských, ale aj [...]

hasiči Trenčín auto požiar

Hasiči v Trenčíne likvidujú požiar výrobnej haly

01.10.2023 21:35

Na likvidáciu požiaru vyslali 12 kusov techniky a 22 hasičov.

Volodymyr Zelenskyj

Víťazstvo Ukrajiny vo vojne príde, povedal Zelenskyj

01.10.2023 21:21

Prezident zároveň zdôraznil, že „odvaha, húževnatosť, jednota sú veci, ktoré nesmieme stratiť, aby sme nestratili Ukrajinu“.

lietadlo

Pád malého lietadla v Senici si vyžiadal dve obete

01.10.2023 19:58

V senickej mestskej časti Čáčov spadlo v nedeľu podvečer malé lietadlo.

Eduard Heger

Štát vyplatí stranám takmer 100 miliónov eur. Demokratom na štátny príspevok chýbalo len 2-tisíc hlasov

01.10.2023 17:00

Milióny, ktoré politické strany vynaložili na kampaň, dostanú viaceré už čoskoro späť, a to aj s percentami navyše.

strazca

Strážca odpovedá: “Prichádza ráno, ale aj noc.” - Izaiáš 21:12.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 25
Celková čítanosť: 30581x
Priemerná čítanosť článkov: 1223x

Autor blogu

Kategórie