Založ si blog

Strážna Veža sa utieká k absurdnostiam!

Sám Ježiš Kristus, ktorý po svojom vzkriesení povedal svojim apoštolom, učeníkom, že mu bola daná všetka autorita na nebi aj na Zemi (Matúš 28:18) tieto významné slová: “Ten deň a hodinu nepozná nikto, ani anjeli v nebi, ani Syn, iba Otec.” – Matúš 24:36.

Napriek tomu, od samého žačiatku spoločnosti Strážnej Veži z čias CT Russella, hlavne ním samým, pod vplyvom hnutí adventistov siedmeho dňa a iných evanjelických hnutí, boli definitívne snahy tento “deň a hodinu” vypočítať! A vypočítali ho na rok 1914!

Najprv to bol rok 1874 ako neviditeľný druhý príchod Ježiša Krista v svojej kráľovskej moci nad nebom a nad Zemou, s očakávaním Armagedonu v roku 1914! Potom to ale zmenili v roku 1931 pod vplyvom OSN na rok 1914 ako druhý “neviditeľný” príchod Krista!

Po druhom neviditeľnom príchode Ježiša Krista roku 1914 by mal prísť Armagedon po skončení “pokolenia”, o ktorom Ježiš povedal: “Uisťujem vás, že táto generácia (pokolenie) nepominie, kým sa to všetko nestane.” – Matúš 24:34.

Vedúci zbor svedkov Jehovových sa dnes verejne vyvyšuje ako “boh” sediaci v Božom chráme alebo v Kristovom zbore pomazaných jeho bratov a adoptovaných synov Jehovu Boha a očakáva, aby poslúchali pokyny, i keď nelogické (viď ich postoj v pandémii)!

https://www.jw.org/sk/kniznica/videa/#sk/mediaitems/StudioTalks/pub-jwban_201509_1_VIDEO

Zneužívanie všetkých detí vo veľkom v SV!

01.10.2023

Čo sa týka pravého uctievania Stvoriteľa celého vesmíru, a jeho Zvrchovaného Vládcu, Boha Jehovu, Sväté Písmo alebo Biblia má dostatočnej informácie, aby si jeho uctievateľ nemýlil, či to robí správne alebo nesprávne! Učeník Ježiša Krista, jeho polobrat Jakub pod inšpiráciou to vyjadril takto: “Ak si niekto myslí, že uctieva Boha, ale nedrží svoj jazyk na uzde, [...]

Ježiš Kristus predpovedal Veľké Súženie

30.09.2023

Ohľadne jeho druhého príchodu v budúcnosti, Ježiš Kristus spomenul mnoho detailov, ktoré spoločne vysvetľujú nielen čas, ale aj mnohé situácie celosvetovo, dokazujúc, že splnil svoj sľub, keď svojim apoštolom a učeníkom povedal: “Keď odídem a pripravím vám miesto, prídem opäť a prijmem vás k sebe, aby ste boli aj vy tam, kde som ja. A cestu, kam [...]

Kto bude hovoriť mier a bezpečie!

26.09.2023

Apoštol Pavol napísal pod inšpiráciou (absolútna pravda) kresťanskému zboru v gréckom mestečku Tesaloniky z mesta Korint v prvom storočí, okolo roku 50 n.l., následujúce veľmi významné slová, ktoré majú zvlášť dnes veľký význam pre pravých pomazaných kresťanov, bratov Ježiša Krista a adoptovaných synov Jehovu Boha, ktorí podľa starovekých izraelských, ale aj [...]

hasiči Trenčín auto požiar

Hasiči v Trenčíne likvidujú požiar výrobnej haly

01.10.2023 21:35, aktualizované: 21:56

Na likvidáciu požiaru vyslali 12 kusov techniky a 22 hasičov.

Volodymyr Zelenskyj

Víťazstvo Ukrajiny vo vojne príde, povedal Zelenskyj

01.10.2023 21:21

Prezident zároveň zdôraznil, že „odvaha, húževnatosť, jednota sú veci, ktoré nesmieme stratiť, aby sme nestratili Ukrajinu“.

lietadlo

Pád malého lietadla v Senici si vyžiadal dve obete

01.10.2023 19:58

V senickej mestskej časti Čáčov spadlo v nedeľu podvečer malé lietadlo.

Eduard Heger

Štát vyplatí stranám takmer 100 miliónov eur. Demokratom na štátny príspevok chýbalo len 2-tisíc hlasov

01.10.2023 17:00

Milióny, ktoré politické strany vynaložili na kampaň, dostanú viaceré už čoskoro späť, a to aj s percentami navyše.

strazca

Strážca odpovedá: “Prichádza ráno, ale aj noc.” - Izaiáš 21:12.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 25
Celková čítanosť: 30587x
Priemerná čítanosť článkov: 1223x

Autor blogu

Kategórie