Založ si blog

Kto je tá vznešená princezna Jezabel?

Jezabel je „žena“ v zbore Tyatiry, ktorá sa nazývala prorokyňou. Táto „žena“ určite dostala meno Jezábel, pretože jej zlé správanie sa celkom podobalo správaniu Achabovej manželky. Nielenže táto „žena“ učila falošné náboženstvo a mnohých zviedla k smilstvu, ale i k modlárstvu, ale tiež bezcitne odmietla činiť pokánie. Z tohto dôvodu „Boží Syn“ vyhlásil, že bude hodená na lôžko chorého a jej deti budú zabité, aby sa ukázalo, že každý dostáva podľa svojich skutkov!

“Anjelovi zboru v Tyatíre napíš: Toto hovorí Boží Syn, ktorý má oči ako ohnivý plameň a nohy ako čistú meď: ‚Poznám tvoje skutky a tvoju lásku, vieru, službu a vytrvalosť a viem, že tvojich posledných skutkov je viac ako tých prvých. Ale mám proti tebe to, že trpíš ženu Jezábel, ktorá o sebe hovorí, že je prorokyňa, a učí a zvádza mojich otrokov, aby sa dopúšťali nemravnosti…

…a jedli mäso obetované modlám. Dal som jej čas, aby robila pokánie zo svojej nemravnosti, ale ona nechce. Postihnem ju chorobou, lenže tých, ktorí s ňou cudzoložia, postihnem veľkým utrpením, ak nebudú robiť pokánie zo skutkov, aké páchala ona. Jej deti potom zabijem smrteľnou chorobou, aby všetky zbory spoznali, že skúmam srdce, a tiež i najtajnejšie myšlienky a že každému z vás odplatím podľa vašich skutkov.” — Zj 2:18–23.

Biblické meno Jezabel, ktoré znamená “kde je tá princezna” alebo i “veľký Babylón” v knihe apoštola Jána, Zjavenie, sa vzťahuje na “vyvolenú pani” (2. Jána 1:1) alebo na čistý kresťanský zbor pomazaných bratov Krista tiež adoptovaných synov Jehovu Boha, ktorý ale v čase konca sa stane duchovnou prostitútkou, ktorá sa začne priateliť so svetskými politickými i náboženskými vodcami a tak bude v čase druhého príchodu Krista odsúdené a “spálená” navždy!

Keďže článok obsahuje mnoho biblických detailov, ktoré sa v krátkosti nemôžu všetky vysvetliť, tu je krátke zhrnutie: Jezabel alebo Veľký Babylon dnes symbolizuje spoločnosť Strážna Veža, ne čele s VZ, ktorá je dnes takzvaným duchovným Izraelom pomazaných bratov Krista, ktorá sa od roku 1992 stala členom OSN a naviac v posledných 3 rokoch spolupracovala so SZO ohľadne vakcín, o ktorých sa ale dalo ľahko zistiť z dostupných informácií celosvetovo!

Zneužívanie všetkých detí vo veľkom v SV!

01.10.2023

Čo sa týka pravého uctievania Stvoriteľa celého vesmíru, a jeho Zvrchovaného Vládcu, Boha Jehovu, Sväté Písmo alebo Biblia má dostatočnej informácie, aby si jeho uctievateľ nemýlil, či to robí správne alebo nesprávne! Učeník Ježiša Krista, jeho polobrat Jakub pod inšpiráciou to vyjadril takto: “Ak si niekto myslí, že uctieva Boha, ale nedrží svoj jazyk na uzde, [...]

Ježiš Kristus predpovedal Veľké Súženie

30.09.2023

Ohľadne jeho druhého príchodu v budúcnosti, Ježiš Kristus spomenul mnoho detailov, ktoré spoločne vysvetľujú nielen čas, ale aj mnohé situácie celosvetovo, dokazujúc, že splnil svoj sľub, keď svojim apoštolom a učeníkom povedal: “Keď odídem a pripravím vám miesto, prídem opäť a prijmem vás k sebe, aby ste boli aj vy tam, kde som ja. A cestu, kam [...]

Kto bude hovoriť mier a bezpečie!

26.09.2023

Apoštol Pavol napísal pod inšpiráciou (absolútna pravda) kresťanskému zboru v gréckom mestečku Tesaloniky z mesta Korint v prvom storočí, okolo roku 50 n.l., následujúce veľmi významné slová, ktoré majú zvlášť dnes veľký význam pre pravých pomazaných kresťanov, bratov Ježiša Krista a adoptovaných synov Jehovu Boha, ktorí podľa starovekých izraelských, ale aj [...]

lietadlo

Pád malého lietadla v Senici si vyžiadal dve obete

01.10.2023 19:58

V senickej mestskej časti Čáčov spadlo v nedeľu podvečer malé lietadlo.

Eduard Heger

Štát vyplatí stranám takmer 100 miliónov eur. Demokratom na štátny príspevok chýbalo len 2-tisíc hlasov

01.10.2023 17:00

Milióny, ktoré politické strany vynaložili na kampaň, dostanú viaceré už čoskoro späť, a to aj s percentami navyše.

voľby 2023 centrála Smer Róbert Kaliňák

Prieskum obľúbenosti alebo poradie najkrúžkovanejších poslancov: Fico a za ním? V rebríčku aj traja Kaliňákovia

01.10.2023 16:53

Viac ako pol milióna krúžkov dostal v predčasných voľbách suverénny víťaz rebríčka najpreferovanejších poslancov, líder Smeru Robert Fico. Pozrite si poradie za ním.

parlamentné voľby 2023, voliči, Žilina, volebná miestnosť, urna

Výsledky volieb sú definitívne: Pozrite si, ako hlasovala vaša obec či mesto

01.10.2023 15:35

Pozrite si, ktorá strana vyhrala parlamentné voľby vo vašej obci či meste a ako sa darilo strane, ktorej ste dali hlas vy.

strazca

Strážca odpovedá: “Prichádza ráno, ale aj noc.” - Izaiáš 21:12.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 25
Celková čítanosť: 30543x
Priemerná čítanosť článkov: 1222x

Autor blogu

Kategórie